Reklama
Reklama

11 listopada: jak spędzić ten dzień?

fot. Malta Ski
fot. Malta Ski

11 listopada to w Poznaniu nie tylko Święto Niepodległości, ale też Imieniny ulicy Święty Marcin. Poza kilogramami rogali i paradą świętomarcińską w mieście działać też będą inne atrakcje - m.in. Termy Maltańskie, Malta Ski i lodowiska.

Główne obchody Święta Niepodległości w Poznaniu odbywać się będą na placu Wolności, gdzie będzie można m.in. zobaczyć sprzęt wojskowy i oddziały Wojska Polskiego (piszemy o tym TUTAJ). Tego samego dnia na Świętym Marcinie świętować będziemy tradycyjnie imieniny tej ulicy (szczegóły TUTAJ).

11 listopada to dzień wolny od pracy, który można spędzić także na... sportowo. Zachęcają do tego m.in. Termy Maltańskie. Obiekt będzie czynny w poniedziałek - baseny sportowe i aquapark od 9.00 do 23.00, świat saun od 13.00 do 23.00, a SPA 1306 od 11.00 do 21.00. Zdrowo zmęczyć się można także na lodowiskach. Sezonowe lodowisko na Malcie i kryty obiekt na Chwiałce będą otwarte od 8.00 do późnych godzin wieczornych. Obowiązywać będą świąteczne (wyższe) ceny biletów wstępu.

W świąteczny poniedziałek ze specjalnej promocji na stoku Malta Ski będą mogli skorzystać panowie o imieniu Marcin. - Dla wszystkich Marcinów przygotowaliśmy promocję. 11 listopada będą mogli nabyć karnety wstępu na stok Malta Ski z 50-procentowym rabatem - tłumaczy Ewa Lewandowska z Malta Ski. Ale nie jest to jedyna atrakcja przygotowana przez Malta Ski. - Do 17 listopada trwa wielki konkurs na naszą maskotkę. Mogą w nim wziąć udział dzieci poniżej 15 roku życia. Wystarczy przygotować projekt maskotki - rysowany, malowany lub komputerowy i nazwać swojego bohatera. Zgłoszenia przyjmujemy do 17 listopada - zaznacza. Wszystkie szczegóły TUTAJ. Zwycięzcę poznamy 8 grudnia, podczas Narciarskich Mikołajek organizowanych na stoku - będą Ski Show, Narciarska Olimpiada Przedszkolaka i wiele innych.

Długi weekend to dobra okazja, by odwiedzić poznańskie ZOO. W Starym ZOO czas spędzimy bezpłatnie (jest otwarte od 9.00 do 16.00). Kilka złotych zapłacimy jedynie za wstęp do pawilonu zwierząt zmiennocieplnych. Nowe ZOO jest otwarte w tych samych godzinach. Tutaj jednak trzeba kupić bilet wstępu. Od 1 listopada kosztuje jedynie 8 złotych!

W swoje progi zaprasza także Palmiarnia Poznańska. W sobotę roślinność będzie można podziwiać od 9.00 do 16.00, a w niedzielę i poniedziałek do 17.00. Bilety wstępu kosztują 5 i 7 złotych. Co ciekawe, w najbliższych dniach Palmiarnia spodziewa się 3,5-milionowego odwiedzającego od momentu otwarcia obiektu po remoncie w 1992 roku!

W weekend wybrać się można również do kina. W poniedziałek otwarte będą kina studyjne, a także multipleksy. W weekend działają normalnie.

Przypominamy, że poniedziałek, 11 listopada, jest dniem wolnym od pracy, a co za tym idzie w tym dniu nie zrobimy dużych zakupów. Otwarte będą mogły być wyłącznie niewielkie sklepy, w których za kasą stanie ich właściciel. W podstawowe produkty zaopatrzymy się także na stacjach benzynowych. W pozostałe dni długiego weekendu centra handlowe będą otwarte normalnie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
28.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro