Reklama

Nowy PKS - nowa jakość. Usuwają niedociągnięcia

Poznański PKS szykuje się do wielkiej przeprowadzki na nowy dworzec. Już we wtorek informowaliśmy, że pierwsi pasażerowie zostaną tu obsłużeni w sobotę, 23 listopada. Dworzec jeszcze nie został otwarty, a mieszkańcy już wskazują na jego pewne niedociągnięcia.

W nocy z 22 na 23 listopada obecny dworzec PKS przejdzie do historii, a pasażerowie zaczną korzystać z nowych pomieszczeń w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym (piszemy o tym TUTAJ). Trwa wielka przeprowadzka i choć dworzec autobusowy w nowej lokalizacji nie zaczął jeszcze działać, mieszkańcy wskazują na pewne niedociągnięcia obiektu.

Jednym z nich są mało widoczne napisy na tablicach informujących o numerze stanowiska autobusowego czy innych tablicach umieszczonych na dworcu. Numery na części stanowisk umieszczono tak, że nie widać ich z budynku dworca. Napisy są też pisane niewielką czcionką. - Robiła to firma designerska z najwyższej półki - tłumaczy Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranit. - Nie mam problemu z odczytaniem napisów na tablicach, choć jestem osobą czytającą w okularach - dodaje.

Terlecki przyznaje jednak, że sygnały dotyczące napisów na tablicach przy dworcu PKS docierają do inwestora. - Biuro budowy, cała ekipa, która budowała Zintegrowane Centrum Komunikacyjne jest w Poznaniu i nie wynosi się z miasta właśnie po to, by na wszystkie uwagi reagować - zapewnia.

Innym problemem może się okazać fakt umiejscowienia niektórych stanowisk dla autobusów tylko częściowo pod dachem. Pasażerowie ustawiający się w kolejce do autobusu, który się tutaj zatrzyma, będą stać prawdopodobnie pod chmurką. Po interwencji PKS-u na stanowiskach zamontowano też progi zwalniające dla autobusów.

Sam prezes PKS, Hieronim Urbanek podkreśla, że pasażerowie powinni być z nowego budynku dworca zadowoleni. - Będzie to z pewnością nowa jakość - mówi. Pachnące nowością będą nie tylko stanowiska autobusowe, ale też hol dworca. Znajdować się tu będzie sześć kas oraz nowoczesne toalety. Dojść do holu dworca będzie można z galerii handlowej oraz od strony stanowisk autobusowych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro