Reklama

Nowy dworzec PKS: otwarcie w nocy z 22 na 23 listopada

fot. Sołtys
fot. Sołtys

Nowy dworzec PKS, w budynku Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, zostanie otwarty w nocy z 22 na 23 listopada. Na terenie przyszłego dworca autobusowego wciąż trwają prace wykończeniowe.

W październiku informowaliśmy, że w drugiej połowie listopada otwarty zostanie nowy dworzec PKS. Tym samym pasażerowie będą mogli w całości korzystać ze Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego - dworca PKP, dworca PKS oraz galerii handlowej. Dziś znana jest konkretna data otwarcia dworca autobusowego. Ma to nastąpić w nocy z 22 na 23 listopada (noc z piątku na sobotę).

- W gotowości chcemy być już 15 listopada, ale tydzień dajemy sobie na poprawianie ewentualnych drobnych usterek - mówi Hieronim Urbanek, prezes PKS Poznań. - Rzeczywiście pasażerów zaczniemy obsługiwać na nowym dworcu PKS tuż po północy w nocy z 22 na 23 listopada. Do północy w piątek, 22 listopada, odprawy podróżnych będzie się odbywać na obecnych stanowiskach przy dotychczasowym dworcu - dodaje.

Jak zaznacza Urbanek, procedura odbioru nowych pomieszczeń od wykonawcy inwestycji rozpoczęła się 4 października i wciąż trwa. - Cały czas wyposażamy nasze powierzchnie w meble, ale też w specjalne systemy pozwalające zarządzać dworcem - tłumaczy. PKS między innymi przygotowuje swoje oznakowanie stanowisk, na których będą się zatrzymywać autobusy, a także montuje progi zwalniające w zatokach autobusowych.

Na samym budynku ZCK obecnie nie widać logo PKS Poznań. - Zapewniam, że logo pojawi się na dworcu. Pasażerowie będą wiedzieć gdzie są i w którą stronę mają się udać, by dotrzeć na dworzec autobusowy - kończy.

W najbliższym czasie ma zostać rozstrzygnięty przetarg na sprzedaż terenu z obecnym dworcem PKS (przy skrzyżowaniu Wierzbięcic i Matyi). Do momentu podpisania umowy z nowym nabywcą gruntu PKS będzie korzystać z dotychczasowej bazy dla autobusów. Po sprzedaży terenu baza zmieni lokalizację. Wciąż nie podjęto decyzji gdzie będzie się mieścić.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro