Reklama
Reklama

Niebezpieczne balkony na osiedlu Lecha

Zacieki, odpadające tynki i odsłonięte elementy konstrukcyjne. Tak wygląda część balkonów w jednym z bloków na osiedlu Lecha. Mieszkańcy twierdzą, że sprawa jest poważna i proszą o interwencję. Spółdzielnia mieszkaniowa problem zna, ale remont odkłada na wiosnę.

W jednym z bloków na osiedlu Lecha mieszkańcy boją się wyjść z mieszkań, bo balkony sypią się im na głowy - Jak ktoś mieszka niżej i ma balkon nad sobą to mu tynk spada na głowę - mówi jeden z mieszkańców. O problemie powiadomili nas mieszkańcy bloku numer 67, którzy twierdzą, że część prac naprawczych wykonują na własny rachunek, ale niezbędny jest generalny remont.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Według przepisów prawa budowlanego to zarządca budynku odpowiada za jego stan i jest zobligowany sprawdzać go przynajmniej raz w roku - Budynek musimy sprawdzać również w zakresie wpływu czynników atmosferycznych na jego elementy - mówi Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Okazuje się, że zarządca osiedla Lecha problem zna od dawna. Kilkanaście zniszczonych balkonów miało być odnowionych jeszcze w tym roku. Potrzeby są jednak tak wielkie, że spółdzielnia chce wyremontować wszystkie balkony - Skakalibyśmy po tych balkonach, a tak zrobimy cały budynek i myślę, że to powinno na wiele lat wystarczyć - mówi Tomasz Szymański, kierownik ds. technicznych os. Lecha. Remont ma rozpocząć się wiosną przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro