Reklama
Reklama

Misie z ZOO od poniedziałku na wybiegu? Jeden je tylko... warzywa i owoce

Takie powitanie dla misiów przygotowało Nowe ZOO | fot. Nowe ZOO
Takie powitanie dla misiów przygotowało Nowe ZOO | fot. Nowe ZOO

Być może już od najbliższego poniedziałku goście odwiedzający poznańskie Nowe ZOO będą mogli z bliska przyjrzeć się trzem nowym mieszkańcom ogrodu zoologicznego. Niedźwiedzie brunatne - Misza, Wania i Borys - mają wtedy zostać wypuszczone na wybieg.

Na początku tygodnia informowaliśmy o ukończonym pierwszym etapie budowy niedźwiedziarni w Nowym ZOO. W środę ogród zoologiczny poinformował o przybyciu do Poznania trzech niedźwiedzi brunatnych, które spędzą tu swoją "emeryturę". Wszystkie niedźwiedzie to zwierzęta po przejściach. Dwa mieszkały ze swoim właścicielem w wieżowcu w Moskwie, a jeden całe lata spędził zaspawany w cyrkowej budzie. - Azyl nie będzie hodowlą, ale raczej domem spokojnej starości - wyjaśniają pracownicy ZOO.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w poniedziałek misie zaprezentują się zwiedzającym na wybiegu. Obecnie przebywają w budynku niedźwiedziarni, gdzie przystosowują się nowego otoczenia. To, czy będzie można je zobaczyć w poniedziałek na wybiegu zależy tylko od samych niedźwiedzi i od tego czy będą się dobrze czuć. - Teren wybiegu jest tak pomyślany, że niedźwiedź w każdej chwili znajdzie sobie spokojne miejsce, gdzie będzie mógł się ukryć przed ludźmi - dodają.

Każdy z niedźwiedzi ma swoje upodobania żywieniowe i inny charakter. - Borys, największy z niedźwiedzi, uwielbia warzywa i owoce, nie przepada natomiast za mięsem i rybami. Chętnie bawi się nowymi rzeczami. Wania z kolei jest dosyć nerwowy i na pewno więcej czasu zajmie mu przyzwyczajenie się do nowych warunków. Uważnie obserwuje otoczenie i powoli wyrabia sobie zdanie. Misza natomiast przepada za mięsem, wołowymi kośćmi i rybami - kończą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
2.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro