Reklama
Reklama

Wszystkich Świętych: sprawdź zmiany komunikacyjne!

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Ze względu na dzień Wszystkich Świętych do niedzieli w okolicach cmentarzy obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Wprowadzono nie tylko zmiany związane z parkowaniem, ale też m.in. ograniczenia prędkości. Ze zmianami muszą się także liczyć pasażerowie komunikacji miejskiej.

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Do niedzieli w Poznaniu część linii tramwajowych i autobusowych będzie kursować inaczej niż zwykle. Dobra informacja jest taka, że pasażerowie poruszający się komunikacją miejską 1 listopada będą mogli skorzystać z biletowej promocji, która normalnie nie obowiązuje w święta. - 1 listopada będzie obowiązywało wydłużenie czasu ważności biletów jednorazowych 15- i 30-minutowych. Od godziny 6.00 do 19.00 ważność biletu 15-minutowego przedłużona będzie do 25 minut, a 30-minutowego do 45 minut - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

CZWARTEK

Większość autobusów i tramwajów kursuje normalnie. Dodatkowo od 9.00 do 17.00 tramwaje linii nr 3, 4 i 7 wydłużone zostaną do Miłostowa, a tramwaje linii nr 6 i 23 wydłużone zostaną do Junikowa. W tym samym czasie autobusy linii nr 77 kursować będą ze średnią częstotliwością co około 15 minut. Również między 9.00 i 17.00 funkcjonować będzie linia autobusowa nr 173 na trasie: ŚRÓDKA DWORZEC - Podwale - Zawady - Główna - Gnieźnieńska - Bałtycka - Główna - Podwale - Zawady - ŚRÓDKA DWORZEC.

PIĄTEK - WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Komunikacja miejska będzie kursować według świątecznego rozkładu jazdy, w którym pojawią się pewne zmiany. Od 6.00 do 9.00 tramwaje linii nr 1, 6 i 15 kursować będą z częstotliwością co 10 minut, a tramwaje linii nr 4, 7, 8 i 23 co 20 minut. Od 9.00 do 17.00 tramwajem linii nr 1 pojedziemy co 10 minut, nr 6 i 15 co 5 minut, nr 4, 7, 8 i 23 co 20 minut, a tramwajem linii nr 28 co 6 minut.

Linie 4 i 7 przez cały dzień będą wydłużone do Miłostowa, a linie 6 i 23 do Junikowa. Dodatkowo uruchomione zostaną linie tramwajowe:

Linia nr 22 (kursy co 10 minut): OS. JANA III SOBIESKIEGO - Trasa PST - Zachodnia - Głogowska - Matyi - Królowej Jadwigi - rondo Rataje - Jana Pawła II - rondo Śródka - Warszawska - MIŁOSTOWO

Linia nr 24 (kursy co 15 minut): MIŁOSTOWO - Warszawska - rondo Śródka - Jana Pawła II - rondo Rataje - Królowej Jadwigi - Matyi - Głogowska - Hetmańska - Reymonta - Grunwaldzka - JUNIKOWO

Linia nr 25 (kursy co 15 minut): STAROŁĘKA - Starołęcka - rondo Starołęka - Zamenhofa - rondo Rataje - Królowej Jadwigi - Matyi - Roosevelta - Grunwaldzka - JUNIKOWO

Linia nr 26 (kursy co 10 minut): JUNIKOWO - Grunwaldzka - Reymonta - Hetmańska - rondo Starołęka - rondo Żegrze - Żegrze - Chartowo - Trasa Kórnicka - Jana Pawła II - rondo Śródka - Warszawska - MIŁOSTOWO.

Zmiany pojawią się także w kursowaniu autobusów:

W godzinach od 8.00 do 17.00 wzmocnione dodatkowymi autobusami zostaną linie nr: 60, 63, 64, 70, 82 (kursy z podwojoną częstotliwością).
W godzinach od 8.00 do 17.00 autobusy linii nr 57 kursować będą ze średnią częstotliwością co około 15 minut, natomiast autobusy linii nr 77 co około 10 minut.
W godzinach od 8.00 do 17.00 uruchomiona zostanie linia nr 173 (kursy co około 8 minut) na trasie: ŚRÓDKA DWORZEC - Podwale - Zawady - Główna - Gnieźnieńska - Bałtycka - Główna - Podwale - Zawady - ŚRÓDKA DWORZEC.
Zawieszone zostanie kursowanie autobusów linii nr 50.
Autobusy linii nr 98 nie będą wjeżdżać pod Kampus UAM Morasko.
Linia nr 80 skrócona zostanie do pętli Rudnicze.
Od około godziny 5.00 z uwagi na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Gnieźnieńskiej (od ulicy Gdyńskiej do ulicy Bałtyckiej), autobusy linii nr 73 wracające z Janikowa w kierunku dworca Śródka skierowane zostaną objazdem ulicami: Bałtycką, Gdyńską i Główną.
Od około godziny 5.00 z uwagi na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Złotowskiej (od Owczej do Bukowskiej), autobusy linii nr 77 i 719 jadące od ulicy Bukowskiej skierowane zostaną objazdem przez rondo w Wysogotowie i ulicę Skórzewską do ronda przy ulicy Malwowej.
Od około godziny 5.00 z uwagi na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Św. Antoniego (na odcinku od Książęcej do ronda Minikowo), autobus linii nr 94 kursować będzie po trasie linii nr 89 tj.: STAROŁĘKA DW. - Św. Antoniego - Minikowo - rondo Minikowo - Sandomierska - Garaszewo - Sandomierska - rondo Minikowo - Ożarowska - Czernichowska - Starołęcka - STAROŁĘKA DWORZEC.
Z dniem 1 listopada 2013 r. zawieszone zostanie kursowanie autobusów linii nr 53 w soboty i święta.

SOBOTA - 2 LISTOPADA

Komunikacja miejska będzie funkcjonować zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Pojawią się jednak pewne zmiany. Od 6.00 do końca dnia tramwaje linii nr 4 i 7 wydłużone zostaną do Miłostowa, a linii nr 6 i 23 wydłużone zostaną do Junikowa. Od 9.00 do 17.00 funkcjonować będą dodatkowe linie tramwajowe - nr 22, 24, 25 i 26 (przebieg trasy jak 1 listopada). W godzinach od 9.00 do 17.00 tramwaje linii nr 1 i 6 kursować będą z częstotliwością co 10 minut, a tramwaje linii nr 15 co 7-8 minut.

Podobnie jak 1 listopada uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa - nr 173. Autobusy tej linii będą kursować od 8.00 do 17.00. W tych samych godzinach autobusy linii nr 77 będą kursować co 15 minut. Od godz. 8.00 obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy na ulicy Gnieźnieńskiej od ulicy Gdyńskiej do ulicy Bałtyckiej. W związku z tym autobusy linii nr 73 wracające z Janikowa w kierunku dworca Śródka skierowane zostaną objazdem ulicami: Bałtycką, Gdyńską i Główną.

NIEDZIELA - 3 LISTOPADA

Komunikacja miejska będzie funkcjonować zgodnie ze świątecznym rozkładem jazdy. W godzinach od 6.00 do 9.00 tramwaje linii nr 1, 4, 6, 7, 8, 15 i 23 kursować będą z częstotliwością co 20 minut. Od 9.00 do 17.00 tramwaje linii nr 1 i 6 kursować będą z częstotliwością co 10 minut, a tramwaje linii nr 15 co 7-8 minut. Od godz. 6.00 do końca dnia linie nr 4 i 7 wydłużone zostaną do Miłostowa, a linie nr 6 i 23 wydłużone zostaną do Junikowa. W godzinach od 9.00 do 17.00 uruchomione zostaną linie nr 22, 24 i 25 i 26 (trasa jak w poprzednich dniach).

Zmiany w przypadku autobusów - dokładnie takie jak w sobotę, 2 listopada. Dodatkowo od czwartku do niedzieli inaczej kursować będą autobusy linii nr 611. - Autobusy jadące od strony CH Auchan skierowane zostaną ulicami Traugutta i 11 Listopada. W związku z tym, nieczynny będzie przystanek "Luboń/Cmentarz" w stronę Żabikowa. Autobusy będą natomiast zatrzymywać się na przystanku "Luboń/Traugutta" znajdującego się na ulicy 11 Listopada. Trasa przejazdu w stronę CH Auchan pozostanie bez zmian, tj. przez ulicę Cmentarną - wyjaśnia Trzebiatowski.

Źródło: ZTM Poznań

RUCH SAMOCHODÓW PRZY CMENTARZACH

Zarząd Dróg Miejskich przypomina, że 2 listopada, a więc w sobotę, nie trzeba będzie płacić za Strefę Płatnego Parkowania w Poznaniu.

Cmentarz na Junikowie

Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w czwartek od 11.00, 1 listopada od 5.00 oraz w sobotę i niedzielę od 8.00. - Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicach Cmentarnej i Owczej od Grunwaldzkiej do Złotowskiej i na ulicy Chryzantemowej. Dodatkowo 1 listopada wprowadzony będzie także jeden kierunek ruchu na ulicy Złotowskiej na odcinku od Owczej do Bukowskiej i na ulicy Wieruszowskiej od Junikowskiej do Grunwaldzkiej. Ruch pojazdów na ulicy Grunwaldzkiej będzie odbywał się dwoma nowymi, jednokierunkowymi jezdniami w obu kierunkach - zapowiada ZDM.
- Na odcinku ulicy Grunwaldzkiej od Cmentarnej do wjazdu na nowy dworzec tramwajowo -autobusowy, na lewych pasach obu jezdni zostaną wyznaczone miejsca postojowe. Miejsca takie będą także na prawym pasie jezdni południowej ulicy Grunwaldzkiej (do centrum) od Wieruszowskiej do Sieradzkiej. Na tych odcinkach prędkość pojazdów zostanie ograniczona do 30 km/h. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzka/Cmentarna/ Wieruszowska będzie wyłączona. Ruchem kierować będą policjanci. Pozostałe sygnalizacje świetlne w okolicy cmentarza na wniosek policji będą przełączane na sygnał żółty - pulsujący.

Cmentarz na Miłostowie

Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w czwartek od 11.00, 1 listopada od 5.00 oraz w sobotę i niedzielę od 8.00. - Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicy Gnieźnieńskiej od skrzyżowania ulic Główna/Gdyńska/Krańcowa do Bałtyckiej oraz zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Na pasie ruchu zostaną wyznaczone miejsca postojowe. Prędkość pojazdów zostanie ograniczona do 30 km/h. Na ulicy Warszawskiej od Mogileńskiej do węzła w Antoninku, na obu jezdniach zostaną wyłączone z ruchu lewe pasy, a w pasie rozdziału wyznaczone miejsca postojowe. Prędkość pojazdów na tym odcinku zostanie ograniczona do 30 km/h. Wprowadzony zostanie również zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Objazd poprowadzony zostanie ulicą Bałtycką. W nocy ruch pojazdów ciężarowych będzie przywracany - dodaje ZDM. W dniu 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Bałtycka/Gdyńska zostanie wyłączona. Ruchem kierować będą policjanci. Pozostałe sygnalizacje świetlne w okolicy cmentarza na wniosek policji będą przełączane na sygnał żółty - pulsujący.

Cmentarz Górczyński

Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w czwartek od 11.00, 1 listopada od 5.00 oraz w sobotę i niedzielę od 8.00. - Na ulicy Arciszewskiego na odcinku od Palacza do Ściegiennego lub na odcinku od Grochowskiej (100 m za zatoką autobusową) do Ściegiennego, na obu jezdniach zostaną wyłączone z ruchu lewe pasy, a w pasie rozdziału wyznaczone miejsca postojowe. Prędkość pojazdów na tym odcinku i na ulicy Ściegiennego zostanie ograniczona do 30 km/h. Wprowadzony zostanie również zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Objazd poprowadzony zostanie ulicami Hetmańską i Głogowską. W nocy ruch pojazdów ciężarowych będzie przywracany. W dniu 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Arciszewskiego/Ściegiennego zostanie wyłączona. Ruchem kierować będą policjanci. Pozostałe sygnalizacje świetlne w okolicy cmentarza na wniosek policji będą przełączane na sygnał żółty - pulsujący.

Cmentarz przy ulicy Lutyckiej

Zmiany w organizacji ruchu częściowo obowiązują tu już od 26 października. Na ulicy Lutyckiej od ronda Obornickiego (Dembowskiego) do Podolańskiej prędkość pojazdów została ograniczona do 30 km/h. Wprowadzono tu również zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Objazd poprowadzony został ulicami Witosa, Wojska Polskiego, Podolańską (w obu kierunkach). W nocy ruch pojazdów ciężarowych jest przywracany. Dodatkowe zmiany zostaną wprowadzone w czwartek od 11.00, 1 listopada od 5.00 oraz w sobotę i niedzielę od 8.00 - na ulicy Lutyckiej wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się.

Cmentarz przy ulicy Nowina

Do 3 listopada obowiązuje tu zakaz zatrzymywania się na jezdni przy ulicy Szpitalnej.

Cmentarz przy ulicy Św. Antoniego

Od 5.00 rano 1 listopada na ulicach Świętego Antoniego i Minikowo od Książęcej do ronda Minikowo obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. W przeciwnym kierunku ruch poprowadzony będzie ulicami Baranowską, Gołężycką lub Ożarowską, Czernichowską.

Cmentarz przy ulicy Morasko

Do 3 listopada w rejonie cmentarza obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz zatrzymywania się na jezdni.

Cmentarz przy ulicy Wiśniowej

Do 3 listopada obowiązuje tu ruch jednokierunkowy na ulicy Bluszczowej na odcinku od ul. 28 Czerwca 1956 r. do ul. Wiśniowej oraz na ulicy Wiśniowej od Bluszczowej do Wspólnej. W przeciwnym kierunku ruch poprowadzony jest ulicą Wspólną do 28 Czerwca 1956 r.

Cmentarz przy ulicy Jasna Rola

Zmiany zostaną tu wprowadzone 1 listopada o godzinie 5.00. Obowiązywać tu będzie ruch jednokierunkowy na ulicy Jasna Rola na odcinku od Błażeja do Bronisława. W przeciwnym kierunku ruch poprowadzony zostanie ulicami Bronisława, Umultowską do Łużyckiej lub Bronisława, Dzięgielową do Naramowickiej.

Źródło: ZDM Poznań

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro