Reklama
Reklama

Jest pozwolenie na użytkowanie niedźwiedziarni. Przyjadą misie!

Wizualizacja niedźwiedziarni | fot. Vowie Studio
Wizualizacja niedźwiedziarni | fot. Vowie Studio

Prawdopodobnie w najbliższych dniach do poznańskiego Nowego ZOO przyjadą trzy niedźwiedzie brunatne. Trafią do nowego obiektu na mapie poznańskiego ogrodu zoologicznego - przygotowanej specjalnie dla nich niedźwiedziarni. Ta ma już pozwolenie na użytkowanie.

Choć dyrektor ZOO nie zdradza kiedy dokładnie misie trafią do Poznania, udało nam się dowiedzieć, że nastąpi to w najbliższych dniach. - Na pewno poinformujemy poznaniaków o tym, że niedźwiedzie już są. Po dotarciu do naszego ZOO muszą bowiem przejść kwarantannę - zdradza Lech Banach, dyrektor poznańskiego ogrodu zoologicznego.

Jeśli niedźwiedzie będą się dobrze czuły w nowym otoczeniu, zostaną wypuszczone na wybieg, gdzie będą mogli je podziwiać poznaniacy zwiedzający ZOO. - Oficjalne otwarcie niedźwiedziarni planujemy wraz z konferencją z okazji 140-lecia Ogrodu Zoologicznego, która odbędzie się wiosną 2014 roku, ale jeśli niedźwiedzie będą się dobrze czuć, poznaniacy być może zobaczą je wcześniej - dodaje.

Sama niedźwiedziarnia ma już pozwolenie na użytkowanie. - Tym samym mogą do niej trafić trzy niedźwiedzie. Zakończyliśmy pierwszy etap prac. Przeprowadzenie drugiego etapu pozwoli zamieszkać w naszym ZOO łącznie siedmiu niedźwiedziom - kończy Banach. Do Poznania trafią niedźwiedzie po przejściach, które obecnie przebywają w schronisku w Korabiewicach.

W ramach pierwszego etapu prac na terenie przygotowanym pod obiekt powstał budynek niedźwiedziarni z tarasem widokowym, dwa wybiegi dla niedźwiedzi z dwoma sztucznymi stawami i wodospadem oraz ogrodzeniem, a także ścieżki dla zwiedzających. Pieniądze na inwestycję wykłada fundacja Vier Pfoten, ale inne koszty ponosi ZOO. Chodzi o zapewnienie zwierzętom m.in. opieki weterynaryjnej, a także wyżywienia.

I Ty możesz przyczynić się do zapewnienia jedzenia niedźwiedziom. Aby urozmaicić ich dietę, ZOO poszukuje orzechów włoskich lub laskowych, które są przysmakiem tych zwierząt. Wszystkie osoby posiadające nadwyżki orzechów mogą je przynieść właśnie do Nowego ZOO. W sprawie zbiórki orzechów można się kontaktować z Martą Grześkowiak pod numerem telefonu (61) 8720 773 w godzinach 11.00 - 14.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro