Reklama
Reklama

Ogromne kolejki na nowym dworcu PKP

fot. Wiciu

Piątek to pierwszy dzień działania nowego dworca PKP w "odosobnieniu". W nocy z czwartku na piątek zamknięto stary budynek Poznania Głównego i pasażerowie muszą kupować bilety w nowym obiekcie.

- Zdaje się, że potrzebny nam nowy dworzec. Ten nie domaga. Kolejka chwilami uniemożliwia przejście przez dworzec - napisał do nas Kuba. W nowym budynku dworca PKP tworzą się ogromne kolejki do kas biletowych. To prawdziwy sprawdzian dla obiektu.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


PKP zapewnia, że komunikacyjnego Armagedonu nie ma. - Z naszych informacji wynika, że na poznańskim dworcu nie ma żadnego kryzysu - mówi Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP. - Wszystko odbywa się płynnie. Na wzmożony ruch pasażerów składa się kilka czynników - zamknięcie starego dworca, otwarcie galerii handlowej znajdującej się w naszym sąsiedztwie, a także to, że dziś jest piątek - dodaje.

W okolicy dworca pojawiło się nowe oznakowanie kierujące pasażerów do nowego budynku. - Są tam również mobilni informatorzy. Pasażerowie nie powinni mieć żadnych problemów z dostaniem się do budynku i kupieniem biletu - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro