Reklama
Reklama

Poznań City Center z płatnymi toaletami. "To nie ma być szalet dla bezdomnych"

fot. TriGranit
fot. TriGranit

W centrum handlowym Poznań City Center w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym przy wejściach do toalet pojawią się bramki, na których trzeba będzie uiścić opłatę za skorzystanie z łazienki. - Nie chcemy, by stał się to szalet dla bezdomnych - wyjaśnia inwestor. Klienci centrum być może otrzymają zwrot opłaty za korzystanie z łazienki.

Do naszej redakcji dotarła informacja o wprowadzeniu opłat za korzystanie z toalety w centrum handlowym Poznań City Center na terenie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. - To ewenement na skalę kraju - pisze nasz czytelnik.

TriGranit, który buduje obiekt potwierdza, że dyskusja na temat opłat za toaletę jest obecnie prowadzona z najemcami. - Przy wejściach do toalet na terenie Poznań City Center na pewno pojawią się bramki i trzeba będzie opłacić korzystanie z łazienki - mówi Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranit. - Nie zapadła jednak decyzja na temat tego w jaki sposób klienci będą mieli rekompensowane korzystanie z łazienki - dodaje.

Inwestor stawiający obiekt obawia się, że bezpłatne toalety w PCC zamieniłyby się w miejską łaźnię dla bezdomnych. - Na nowym dworcu głównym toalety są płatne i wszyscy chwalą, że są pachnące i czyste. Tymczasem tuż obok, w PCC gdyby toalety były bezpłatne sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej. Nasze centrum handlowe nie stoi na środku pola tylko w miejscu, w którym ze względu na bliskość dworca pojawia się sporo osób bezdomnych. Dla nas najważniejsze jest zapewnienie odpowiednich warunków dla klientów centrum handlowego, którym nie będzie się podobać towarzystwo bezdomnych w łazience - tłumaczy Terlecki.

Cały czas trwają rozmowy w tej sprawie. - Z jednej strony pojawia się obawa, że płatne toalety zniechęcą klientów, ale z drugiej strony jest ryzyko, że klienci będą niezadowoleni widząc brudne toalety i bezdomnych. W innych krajach stosuje się już rekompensatę za korzystanie z toalety. Płacimy za nią, ale następnie sklep, w którym robimy zakupy zwraca nam opłatę za łazienkę - zauważa.

Decyzje w sprawie ewentualnych zwrotów opłat dla klientów za korzystanie z łazienki mają zostać podjęte w najbliższych dniach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro