Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Niewidome dzieci grają w tenisa stołowego

j
piątek, 20.09.2013 r.
godz. 23.41
j | piątek, 20.09.2013 r., godz. 23.41
Niewidome dzieci grają w tenisa stołowego

W ośrodku dla dzieci niewidomych w Owińskach rozpoczęły się Pierwsze Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Dźwiękowym. To gra stworzona z myślą o dzieciach niewidomych i słabowidzących.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W piątek rozpoczęły się eliminacje do Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym Dźwiękowym. W sobotę odbędzie się finał. Na zawody przyjechało trzydziestu zawodników z kilku polskich miast. Zawodnicy to osoby niewidome i słabowidzące. Pomysłodawcą tej dyscypliny jest pracownik ośrodka dla dzieci niewidomych w Owińskach. Ta gra przyjęła się z ogromnym entuzjazmem. Nie używa się siatki, nie używa się paletek. W czasie gry musi być zupełna cisza. Zawodnicy na oczy zakładają zaciemnione gogle, wtedy są równe szanse dla jednego i drugiego zawodnika – tłumaczy Leszek Szmaj, organizator zawodów i twórca dyscypliny.

Jest to dobre przygotowanie tych dzieci do dorosłego życia, ponieważ w czasie, gdy następują momenty, kiedy zawodnicy muszą podjąć jakieś decyzje – dodaje Szmaj.

Zawody są również swego rodzaju terapią. Daje im to poczucie, że mogą dorównać pełnosprawnym, a czasami pełnosprawni nie dorównują im, więc myślę, że to doskonale doświadczenie i zdecydowanie warto to robić – mówi Maria Tomaszewska, dyrektor ośrodka w Owińskach.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama