Reklama
Reklama

Przedłużenie PST: zacieki na ścianach i awaria schodów

fot. Nishio Poznań
fot. Nishio Poznań

Pierwszego września uruchomiono przedłużoną trasę PST, którą można dojechać do Dworca Zachodniego i dalej do ulicy Głogowskiej. Pierwsze deszcze sprawiły, że na ścianach przejścia prowadzącego na nowy peron PST pojawiły się zacieki. Nie działają też jedne z ruchomych schodów.

O zaciekach na ścianach przejścia prowadzącego na nowy peron przedłużonej trasy PST poinformował nas Nishio Poznań, nasz czytelnik. - Za psie pieniądze zbudowali przejście, które po lekkim deszczyku już przecieka i to w kilku miejscach. Do tego nie działają schody ruchome, a zatem z walizami na nowy przystanek się męcz sam - pisze. - Już się boję, jak rozpoczną się jesienne deszcze. Zacieki, strugi wody, a zimą lodowisko - dodaje.

Paweł Kołodziej z Infrastruktury EURO Poznań 2012 przyznaje, że o zaciekach i awarii schodów nic nie wie. - Jutro spotykam się z wykonawcą prac na trasie. Jeśli potwierdzi się to, że pojawiły się tutaj usterki, wykonawca musi je usunąć w ramach gwarancji. Miasto nie zapłaci za to ani grosza - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro