Reklama
Reklama

Grunwaldzka: sygnalizacja nie działa, groźnie na "zebrze"

Wciąż trwają prace na ulicy Grunwaldzkiej. Wielokrotnie pisaliśmy o utrudnieniach w ruchu spowodowanych inwestycją oraz problemach z oznakowaniem. Jak alarmują nasi czytelnicy - przez niedziałającą sygnalizację świetlną przejście po zebrze na przystanek tramwajowy może się tutaj skończyć tragicznie.

Informację o niedziałającej sygnalizacji świetlnej na ulicy Grunwaldzkiej w pobliżu skrzyżowania z Babimojską dostaliśmy od pracowników biurowca Piksel. Alarmują, że przejście na przystanek tramwajowy znajdujący się w pobliżu budynku jest wyjątkowo niebezpieczne. - Non stop słychać pisk opon samochodów hamujących w ostatniej chwili przed przejściem dla pieszych, na które już ktoś wszedł - tłumaczą.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Sprawdź.
REKLAMA


Centrum Operacyjne Utrzymania i Ruchu Zarządu Dróg Miejskich nie może obecnie nic zrobić. - Sygnalizacja nie działa, ponieważ wciąż prowadzone są prace na ulicy Grunwaldzkiej - wyjaśnia pracownik centrum. - Gdybyśmy je włączyli, pojawiłby się problem z innymi sygnalizacjami w okolicy. Doszłoby do kolizji - tłumaczy. - Gdy prace się zakończą, światła będą działać - kończy.

Apelujemy o ostrożność do pieszych i kierowców poruszających się po ulicy Grunwaldzkiej, nie tylko w rejonie skrzyżowania z Babimojską. Przypominamy, że wciąż jest to plac budowy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas pogorszenie pogody. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem!
11℃
3℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
3.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro