Reklama

Opolska: zamknięty przejazd spowodował komunikacyjny chaos

Trwają prace na przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Opolskiej na Dębcu. Prace trwają w najlepsze, ale nie najlepiej mają się tutaj kierowcy. Przez zbyt "skromne" oznakowanie wielu z nich nie wie, że przejazd jest zamknięty. Podjeżdżali więc pod rogatki i musieli tu zawracać.

- Nie widziałem znaku - mówi kierowca, który we wtorek chciał przejechać przez przejazd kolejowy w ciągu ulicy Opolskiej na Dębcu. Takich osób jest więcej. Zamknięcie przejazdu spowodowało spore utrudnienia w ruchu, a zbyt mało znaków dodatkowo wprowadza tu chaos. Kierowcy nie wiedzą o tym, że przejazd jest zamknięty - podjeżdżają więc pod rogatki i muszą... zawracać.

- Nigdzie na skrzyżowaniu nie ma żadnego znaku
- tłumaczy inny kierowca. - Jeszcze w poniedziałek normalnie tędy przejechałam i ciekawe jak miałam się domyślić, że przejazd we wtorek jest zamknięty - dodaje poznanianka.

Objazd zamkniętego fragmentu trasy wyznaczono ulicami Opolską, 28 Czerwca 1956 roku do Czechosłowackiej, a z drugiej strony torów kolejowych Świerkową i Czechosłowacką. Ze znaków drogowych trudno to jednak wyczytać.

Zarząd Dróg Miejskich sprawy nie komentuje.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro