Reklama
Reklama

Napisz opowiadanie science-fiction i zgarnij nagrodę!

fot. mat.organizatorów
fot. mat.organizatorów

Miłośnicy i twórcy historii z gatunku sci-fi po raz kolejny mogą spróbować swoich sił w konkursie "Poznań fantastyczny. Miasto dwa zero".

Już po raz drugi Wydawnictwo Miejskie Posnania ogłosiło konkurs na najlepsze opowiadanie z gatunku fantasy, science-fiction i horror. Warunek jest jeden - akcja musi dziać się w Poznaniu, a autor ma zawrzeć w historii ideę hasła przewodnie konkursu, czyli "miasto dwa zero". Do końca konkursu pozostało już tylko 5 dni.

Nagrodami za pierwsze trzy miejsca będą kolejno: 1500, 1000 i 700 zł. Dodatkowo jury przyzna pięć wyróżnień w wysokości 200 zł. W 2014 roku nagrodzone opowiadania znajdą się w antologii wydanej w wersji e-booka i tradycyjnej, papierowej.

Nadesłane prace oceniać będzie jury w składzie: Przemysław Czapliński (historyk literatury, wykładowca Instytutu Filologii Polskiej UAM), Marcin Mortka (pisarz fantasy), Piotr Bojarski (dziennikarz, autor powieści z Poznaniem w tle), Andrzej Sikorski (jeden z laureatów I edycji konkursu, Joanna Gaca-Wyczółkowska (sekretarz WMP) oraz Katarzyna Kamińska (dyrektor Wydawnictwa).

Termin składania prac upływa 15 września o północy. Opowiadania można przesyłać na adres [email protected].

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro