Reklama
Reklama

Przedłużenie PST: trwa budowa przystanków tymczasowych przy Moście Teatralnym

fot. Andrzej Urbanowicz
fot. Andrzej Urbanowicz

Kolejny krok do końca budowy przedłużenia trasy PST do Dworca Zachodniego. Budowlańcy kończą schody prowadzące na przystanek. Prawdopodobnie będą służyć jednak tylko do końca roku - później przystanek zniknie i zostanie przeniesiony pod Rondo Kaponiera.

W ciągu kilku dni ma zakończyć się budowa schodów przy Moście Teatralnym. Stopnie będą prowadzić wprost na tymczasowy przystanek przedłużonej trasy PST. Dziewięciometrowe schody stoją już w zasadzie gotowe w sobotę ma się skończyć montowanie barierek ochronnych. W najbliższych dniach beton zostanie jeszcze pomalowany żywicą, co ma zabezpieczyć konstrukcję przez zniszczeniem.

Przystanek przy Roosevelta będzie działał tymczasowo. Zniknie prawdopodobnie pod koniec roku, po przebudowie Ronda Kaponiera. Właśnie tam na stałe będą zatrzymywać się tramwaje. Schody są już jednym z ostatnich elementów przedłużenia trasy PST do Dworca Zachodniego. Pierwszy tramwaj ma przejechać nową trasą za kilkanaście dni.

Po przedłużonej trasie PST kursować mają trzy linie tramwajowe - 12, 14 i 15. "Dwunastka" dojedzie do Dworca Zachodniego, stamtąd skręci w ulicę Głogowską i przez most Dworcowy będzie kursować w kierunku Starołęki. "Czternastka" za Dworcem Zachodnim odbije Głogowską w lewo i będzie dojeżdżać do pętli na Górczynie. "Piętnastka" z nowej trasy pojedzie w kierunku Junikowa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
32.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro