Reklama
Reklama

Weekendowe atrakcje na Ostrowie Tumskim

fot. Wikipedia.org
fot. Wikipedia.org

Bezpłatne zajęcia edukacyjne dla dzieci, wycieczki po Śluzie Katedralnej, pokaz mody damskiej z przełomu XIX i XX wieku, wykłady, posterunek pruski - takie atrakcje czekają na poznaniaków w weekend na Ostrowie Tumski.

Najmłodsi poznaniacy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach "Krajobrazowa metamorfoza", które rozpoczną się o godz. 11.30 przed kościołem NMP in Summo. - Nadal dysponujemy wolnymi miejscami na zajęcia dla dzieci. Obraz z XVIII wieku pomoże nam dowiedzieć się co się zmieniło w krajobrazie wyspy, a co pozostało niezmienne. Puścimy też wodze fantazji, narysujemy krajobraz Ostrowa takim, jak go sobie wyobrażamy za 100 lat - mówi Bartosz Małolepszy z Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT. Zajęcia dla rodzin z dziećmi będą kontynuowane przez najbliższe soboty.

Dla miłośników fortyfikacji przygotowanie wycieczki po Śluzie Katedralnej, co godzinę od 15 do 19, rekonstrukcję historyczną obrony przeprawy mostowej we wrześniu 1939 roku. Ponadto przez cały czas będzie można odwiedzić posterunek armii pruskiej, obejrzeć zabytkowe pojazdy, przejechać się bryczką czy skosztować grochówki.

Natomiast w niedzielę od godz. 11 prelekcje i wykłady o Twierdzy Poznań, Śluzie Katedralnej oraz jej przyszłej funkcji w ramach Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego - Bramy Poznania. O godz. 13 na moście biskupa Jordana pokaz historycznej mody damskiej z przełomu XIX i XX wieku. Ponadto przez cały czas będzie można odwiedzić posterunek armii pruskiej, obejrzeć zabytkowe pojazdy, przejechać się bryczką czy skosztować grochówki.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT, Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna oraz Towarzystwo Miłośników Miasta Lubonia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej poznan.pl/mim/trakt.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro