Będą dodatkowi kontrolerzy biletów ZTM. Z Warszawy?
Dwie firmy chcą prowadzić kontrolę biletów w pojazdach komunikacji miejskiej w Poznaniu. Do już pracujących w ZTM 30 kontrolerów ma dołączyć kolejnych 40 pracowników. Swoje oferty złożyły dwie firmy z Warszawy.
W poniedziałek dowiedzieliśmy się ile firm chce kontrolować bilety pasażerów komunikacji miejskiej w Poznaniu. Właśnie do poniedziałku zainteresowani mogli zgłaszać swój udział w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Transportu Miejskiego. - W tej chwili procedura trwa i nie możemy powiedzieć ile firm się do nas zgłosiło. Niektórzy chętni mogą się zgłosić nawet na minutę przed zakończeniem przyjmowania zgłoszeń - mówił po 11.00 Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.
Obecnie wiadomo, że do ZTM wpłynęły dwie oferty. - Pierwszą z nich złożyła firma Leasing Team, a drugą Wadowicz. Firmy pochodzą z Warszawy - tłumaczy Trzebiatowski. - Teraz musimy sprawdzić oferty pod względem proceduralnym. Ewentualna decyzja o podpisaniu umowy z wybraną firmą zapadnie w najbliższym czasie - dodaje.
W 2012 roku 30 kontrolerów ZTM wystawiło około 100 tysięcy mandatów za jazdę na gapę. Zgodnie z dokumentacją przetargową liczba kontrolerów ma się zwiększyć o 40 osób. Będą to pracownicy prywatnej firmy. - Zależy nam na tym, by ta firma realizowała swoją pracę w sposób najlepszy - mówił kilka miesięcy temu Krzysztof Choczaj, dyrektor ds. ekonomicznych ZTM. ZTM tłumaczył, że nie o chodzi o zwiększenie liczby mandatów nakładanych na pasażerów, a o zmobilizowanie ich do kupowania biletów.
Większa liczba kontrolerów będzie mogła przeprowadzać kontrolę w 10% dziennych kursów komunikacji miejskiej w Poznaniu. Jest kogo kontrolować - w ubiegłym roku z autobusów i tramwajów w naszym mieście skorzystano 215 milionów razy.
Obecnie za jazdę na gapę w autobusach i tramwajach trzeba zapłacić 280 złotych (u kontrolera 140 zł). Za przejazd bez ważnego dokumentu uprawniającego do przejazdu ulgowego opłata dodatkowa to 224 zł (112 u kontrolera). Spowodowanie zmiany trasy pojazdu komunikacji miejskiej lub zatrzymanie pojazdu bez uzasadnionej przyczyny to koszt 560 złotych. Przewożenie rzeczy i zwierząt wyłączonych z przewozów również jest karane - opłata dodatkowa wynosi 280 złotych (140 u kontrolera).
Najpopularniejsze komentarze