Reklama
Reklama

Środa Wielkopolska: zatankował i "zapomniał" zapłacić

Trzydziestosześcioletniego mężczyznę zatrzymali policjanci ze Środy Wielkopolskiej krótko po kradzieży paliwa ze stacji benzynowej. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej dokonywał podobnych kradzieży.

W poniedziałek wieczorem na jedną ze stacji w Środzie Wielkopolskiej podjechał samochód marki Chrysler Neon na niemieckich tablicach rejestracyjnych - Kierujący samochodem zatankował blisko czterdzieści litrów paliwa do baku samochodu, a następnie nie płacąc, szybko odjechał. Obsługa natychmiast powiadomiła o całym zajściu funkcjonariuszy policji - relacjonuje Edyta Kwietniewska z policji.

Pracownicy stacji przekazali policjantom opis samochodu oraz wskazali kierunek, w którym pojazd oddalił się - Po kilku minutach policyjny patrol zatrzymał kierowcę czerwonego chryslera. Pojazd miał już polskie numery rejestracyjne, ale nie zmyliło to policjantów. Mundurowi ustalili, że mężczyzna kilka minut po kradzieży usunął niemieckie tablice i wyrzucił je w przydrożne zarośla - dodaje Kwietniewska.

Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci ustalili, że już wcześniej dokonywał podobnych kradzieży. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro