Reklama
Reklama

Boniek przeprasza za skandaliczny transparent na Bułgarskiej

fot. Roger Gorączniak

- Pragniemy stanowczo potępić treść transparentu oraz działania osób, które stały za przygotowaniem tej bezsensownej i szkodliwej manifestacji - komentuje czwartkowy incydent z transparentem "Litewski chamie, klęknij przed polskim panem" na meczu Lecha Poznań prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

- Polski Związek Piłki Nożnej pragnie wyrazić głębokie ubolewanie z powodu skandalicznego transparentu, jaki pojawił się na trybunach stadionu w Poznaniu podczas eliminacyjnego meczu Ligi Europy, Lech Poznań - Żalgiris Wilno. Mimo że nasza federacja w żaden sposób nie była związana z organizacją tego spotkania, pragniemy stanowczo potępić treść transparentu oraz działania osób, które stały za przygotowaniem tej bezsensownej i szkodliwej manifestacji.

Polska jest gościnnym krajem, który życzliwie i otwarcie przyjmuje ludzi z całego świata. Także piłkarskich kibiców, co udowodniliśmy podczas Euro 2012. Jest nam szczególnie przykro, że zdarzyło się to na poznańskim obiekcie, tak chwalonym podczas ubiegłorocznych finałów mistrzostw Europy. Wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza kibiców z Litwy serdecznie przepraszamy za wspomniany incydent -
pisze w oświadczeniu Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Przypomnijmy, że podczas czwartkowego spotkania Lecha Poznań z Żalgirisem Wilno za bramką Armantasa Vitkauskasa wisiał długi na ok. 50 metrów transparent "Litewski chamie, klęknij przed polskim panem". Więcej tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro