Reklama

Broń w stodole, narkotyki na polu

fot. policja
fot. policja

Nietypowego odkrycia na jednej z posesji w gminie Rakoniewice dokonali funkcjonariusze Straży Granicznej. W stodole należącej do 71-latka znaleźli broń, a na jego polu krzaki konopi.

Funkcjonariusze Straży Granicznej poszukiwali na posesji nielegalnego tytoniu. Okazało się, że tytoniu nie udało się znaleźć, ale na posesji znaleziono krzaki konopi oraz dwie sztuki broni - Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili kilka krzewów podobnych do konopi indyjskich, a w trakcie przeszukiwania pomieszczeń gospodarczych znaleźli nielegalnie posiadaną broń strzelecką długą z kilkoma sztukami amunicji oraz pistolet bębenkowy gazowany - relacjonuje Tomasz Górny z grodziskiej policji.

Straż Graniczna natychmiast powiadomiła miejscową policję, która przejęła sprawę - Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania broni, do którego się przyznał. Skonfiskowane konopie zostaną poddane badaniu laboratoryjnemu, a jeśli okaże się, że są to konopie indyjskie to mężczyzna usłyszy zarzut posiadania narkotyków - dodaje Górny. W tej chwili mężczyźnie grozi kara nawet ośmiu lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
26.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro