Reklama

Przedłużenie trasy PST: jest pozwolenie na użytkowanie!

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w poniedziałek rano podpisał zgodę na użytkowanie przedłużonej trasy PST do Dworca Zachodniego. Oznacza to, że trasa jest gotowa.

Jak dowiedział się portal epoznan.pl w poniedziałek rano Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego podpisał zgodę na użytkowanie przedłużonej trasy PST do Dworca Zachodniego. - Kontrola odbyła się w ostatnich dniach, a w poniedziałek rano wydaliśmy zgodę na użytkowanie trasy - mówi Tomasz Buczkowski, zastępca WINB.

Paweł Kołodziej z Infrastruktury EURO Poznań 2012 przyznaje, że to bardzo dobra wiadomość. - Do nas oficjalna wiadomość o wydaniu zgody na użytkowanie jeszcze nie dotarła, ale jeśli jest to prawda to trasa jest po prostu gotowa do użytku - mówi. - Mając pozwolenie na użytkowanie możemy przekazać trasę Zarządowi Transportu Miejskiego i to właśnie ZTM będzie podejmować decyzję kiedy na trasę wyruszą tramwaje - dodaje.

Przedłużoną trasą PST prawdopodobnie pojedziemy we wrześniu. Trasa ma dwa kilometry długości i znacznie odciąży most Teatralny z ruchu tramwajów. Na nowej trasie docelowo znajdą się dwa przystanki - Rondo Kaponiera oraz Dworzec Zachodni (peron 7). Przystanki "Rondo Kaponiera" mają zacząć działać po ukończeniu prac na Kaponierze. Do tego czasu funkcjonować będzie przystanek tymczasowy w pobliżu mostu Teatralnego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro