Reklama
Reklama

Rezerwat Genius Loci promuje się nietypowymi gadżetami

fot. Muzeum Archeologiczne
fot. Muzeum Archeologiczne

Od ponad roku na Ostrowie Tumskim działa Rezerwat Archeologiczny "Genius Loci". Można tu zobaczyć pozostałości umocnień poznańskiego grodu, a także holograficzną rekonstrukcję grodu z czasów jego świetności. Z okazji rocznicy istnienia przygotowano nietypowe gadżety - m.in. zeszyty i torby stworzone przez pomysłodawczynię Sklepu z Cytatami.

O Sklepie z Cytatami pisaliśmy już w styczniu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Są tu małe gadżety - jak zapalniczki i magnesy na lodówkę, a także te nieco większe - kalendarze, koszulki i oryginalne kubki. Każdy przedmiot posiada grafikę, na której zobaczyć można znaną postać, a także cytat z twórczości tej postaci. Autorką wszystkich projektów jest Daria Mielcarzewicz.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA


Grafiki przygotowane przez pomysłodawczynię Sklepu z Cytatami bardzo spodobały się pracownikom Rezerwatu Archeologicznego Genius Loci. Pod koniec czerwca minął rok od jego otwarcia, dlatego szukano sposobu na uczczenie rocznicy. - Na pomysł stworzenia gadżetów wpadła koleżanka Beata Rakowska pracująca w rezerwacie - mówi Szymon Zdziebłowski z Muzeum Archeologicznego. - Spodobał się sposób wykonania grafik, cała koncepcja - dodaje.

Poproszono więc Mielcarzewicz o przygotowanie gadżetów z konkretnymi postaciami - Mieszkiem I i Bolesławem Chrobrym. - Do kupienia są ekologiczne torby wykonane z bawełny za 10 złotych, ręcznie szyte zeszyty z wtórnie wykorzystanego papieru za 16 złotych oraz długopisy w eleganckich etui za 25 złotych - tłumaczy Zdziebłowski. - Gadżety można kupić wyłącznie z Muzeum Archeologicznym przy ulicy Wodnej 27 - mówi. W rezerwacie ich nie kupimy, bo nie pozwalają na to unijne przepisy. Obiekt powstał bowiem przy dużym dofinansowaniu UE. Gadżety można kupować w godzinach pracy muzeum: wtorek - czwartek 10.00-16.00, piątek 12.00-19.00, sobota 11.00-19.00 i niedziela 12.00-17.00.

O rezerwacie

Budowa poznańskiego Rezerwatu Archeologicznego na Ostrowie Tumskim rozpoczęła się w 2010 roku. Można go zwiedzać od końca czerwca ubiegłego roku. Czy warto? Zobaczymy tu oryginalny wał z grodu Mieszka I. Powstał w X wieku i stanowił fragment północnej części umocnień grodu. To ewenement na skalę światową. Ale w rezerwacie historię połączono z nowoczesnością. Znajduje się tutaj sala kinowa, w której można zobaczyć specjalnie przygotowany film w 3D, kioski multimedialne, a także obrazy holograficzne.

Rezerwat mieści się przy ul. ks. Posadzego na Ostrowie Tumskim. Bilety wstępu do rezerwatu kosztują 6 złotych (normalny), 4 zł (ulgowy), a także 10 zł (rodzinny). Bilety grupowe są tańsze. Rezerwat można odwiedzać od wtorku do niedzieli: wtorek-czwartek 10.00-16.00, piątek 12.00-19.00, sobota 11.00-19.00 oraz niedziela 10.00-15.00. W poniedziałek obiekt jest nieczynny.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
24.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro