Stadion na Golęcinie dla żużlowców, rowerzystów i futbolistów amerykańskich
Trzy stowarzyszenia sportowe PSŻ Poznań, Patrioci Poznań i ProLans 4X Poznań postanowiły zgłosić do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2014 wspólny projekt obejmujący rewitalizację stadionu żużlowego w Lasku Golęcińskim i terenów przyległych.
Projekt o nazwie "Sportowy Golaj" obejmuje plan rewitalizacji stadionu żużlowego w Lasku Golęcińskim polegającej m.in. na częściowej wymianie zdewastowanych drewnianych ławek na plastikowe siedziska, wymianie drewnianej bandy i przebudowie toru dla zwiększenia atrakcyjności spotkań żużlowych, utworzeniu boiska dla futbolu amerykańskiego wewnątrz toru oraz utworzeniu torów dla kolarstwa grawitacyjnego na terenie przyległym do stadionu. Stowarzyszenia planują również szkolić dzieci i młodzież, a ich oferta ma wynieść nie więcej niż 3 miliony złotych.
- Jesteśmy przekonani, że nasz wspólny projekt już wkrótce ożywi Golęcin i sprawi, że będzie on znów miejscem chętnie odwiedzanym przez poznaniaków w celach rekreacyjnych, wypoczynkowych i sportowych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wsparciem naszej inicjatywy do pomocy - mówi Arkadiusz Ładziński z Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego.
Przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu w zestawieniu frekwencji na imprezach sportowych w naszym mieście Skorpiony zajmowały drugie miejsce za Lechem Poznań. Ponadto żużlowcy PSŻ zdobyli cztery medale mistrzostw Polski (IMP 2008, MIMP 2007 i 2008, MPPK 2011). Natomiast futboliści amerykańcy i kolarze grawitacyjni nie mają w Poznaniu swoich obiektów, które są przystosowanych do tych dyscyplin sportowych.