Reklama
Reklama

Przedłużenie PST: tramwaje testowały trasę

fot. Sebastian Mazur, ZUE S.A.
fot. Sebastian Mazur, ZUE S.A.

W nocy z wtorku na środę odbyły się jazdy testowe tramwajów na przedłużonej trasie PST. Testy wypadły pozytywnie. Zobacz zdjęcia.

O postępach prac na przedłużeniu PST pisaliśmy tutaj. W nocy przeprowadzono pierwsze testy techniczne nowej trasy. - Był to przejazd kontrolny. Chcieliśmy sprawdzić kwestię pantografu, czy nie będzie się ześlizgiwał, a także kwestie skrajni - tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. - Odpowiedź jest pozytywna. Tramwaj tą trasą przejedzie - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Nie oznacza to jednak, że pasażerowie zaczną korzystać z trasy w najbliższym czasie. Po ostatnich ulewach w podziemiach hali peronowej przedłużonej trasy PST pojawiły się pewne problemy. - Uszkodzeniu uległy wszystkie urządzenia sterujące do schodów, wind - mówi Paweł Kołodziej z Infrastruktury EURO Poznań 2012. - Powstały ślady na ścianach, które trzeba będzie wysuszyć, Być może nowe wyprawki malarsko-tynkarskie zrobić - dodaje. - Największym problemem jest elektronika wind i schodów. Czekamy na informacje od producenta o tym, kiedy dostaniemy elementy zamienne - przyznaje.

Według inwestora termin zakończenia prac nie jest zagrożony. - W lipcu odbiory, przejazdy techniczne, szkolenia i ćwiczenia dla MPK oraz straży pożarnej. Wtedy, pod koniec sierpnia, trasa będzie gotowa - zapewnia Kołodziej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro