Reklama
Reklama

Region: nietrzeźwy prowadził ukradziony samochód

W minionym tygodniu policjanci z Wolsztyna otrzymali informację o kolizji drogowej. Wysłani na miejsce zdarzenia policjanci stwierdzili, że kierujący jest nietrzeźwy, a samochód został skradziony.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Mochy - Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie odebrał informację o kierującym Fordem Transitem mężczyźnie, który jadąc ulicą Krótką w Mochach z nieustalonych przyczyn uderzył w betonowe ogrodzenie jednej z posesji, a następnie odjechał w kierunku centrum miejscowości - relacjonuje Wojciech Adamczyk z wolsztyńskiej policji.

Na miejsce zdarzenia skierowany został patrol policji, który przejeżdżając przez miejscowość zauważył poszukiwany pojazd - Zaskoczeni widokiem policjantów 28-letni kierowca i 46-letni pasażer nie podjęli próby ucieczki. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca ma 3,15 promila, a pasażer ponad 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu - dodaje Adamczyk.

Okazało się jednak, że to nie koniec problemów - Na podstawie numerów rejestracyjnych ustalono, że nie należy ono do żadnego z zatrzymanych mężczyzn. Jego właścicielem okazał się inny mieszkaniec Moch, który zajęty pracą w gospodarstwie nie zauważył, że zaparkowane na jego posesji auto padło ofiarą amatorów cudzej własności - mówi Adamczyk.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu, zniszczenia mienia i kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro