Reklama
Reklama

Nicola Vettori wraca do Energetyka

fot. Karol Cichoński

Włoch Nicola Vettori w nowym sezonie poprowadzi drugoligowe siatkarki Energetyka Poznań. Na stanowisku trenera zastąpił Paulinę Sus-Wędzonkę.

Poznańskie siatkarki w minionym sezonie prowadziła Paulina Sus-Wędzonka, która była bliska wprowadzenia zespół do fazy play-off II ligi, ale Energetyk przegrał rywalizację z MUKS Joker Mekro Świecie i zajął ostatecznie piąte miejsce. Teraz pierwszy zespół i grupy młodzieżowe poprowadzi Nicola Vettori wraz z Dariuszem Ciszakiem. Dla włoskiego trenera będzie to powrót do klubu, w którym zaczynał swoją przygodę z siatkówką w Polsce. - Wynikiem jego pracy jest dzisiejsza reprezentantka Polski środkowa Agnieszka Kąkolewska. Witamy na pokładzie i życzymy powodzenia - mówi Robert Rakowski z Energetyka Poznań.

Vettori po odejściu z Energetyka został statystykiem reprezentacji Polski i członkiem sztabu szkoleniowego Raula Lozano, który poprowadził biało-czerwonych do wicemistrzostwa świata w 2006 roku. Ponadto był m.in. asystentem Giuseppe Bosettiego w reprezentacji juniorek Szwajcarii, drugim trenerem w Farcie Kielce, drugim trenerem KS Piecobiogazu Murowana Goślina, asystentem Raula Lozano w reprezentacji Niemiec, statystykiem Skry Bełchatów, trenerem GTPS Gorzów Wlkp., a ostatnio był bliski utrzymanie siatkarzy AZS UAM Poznań w I lidze (został trenerem pod koniec sezonu).

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
20.89 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro