Reklama
Reklama

Nowe i Stare ZOO: Kłapouchy, gundie i kózki

Gundie | fot. Nowe ZOO
Gundie | fot. Nowe ZOO

W Nowym ZOO na wybiegu można oglądać urodzone pod koniec kwietnia młode kozy - w sumie jest ich pięć. Nowi podopieczni czekają na zwiedzających również w pawilonie zwierząt nocnych - to gundie. Przyjechały do Poznania w ubiegłym roku, ale dopiero teraz można je oglądać. W Starym ZOO można natomiast zobaczyć 4-tygodniowego koziołka anglonubijskiego - Kłapouchego.

Stare ZOO wzbogaciło się cztery tygodnie temu o nowego mieszkańca. To potomek pary kóz anglonubijskich, które na początku roku wprowadziły się do ogrodu. - To Kłapouchy. Koziołek jest zdrowy, a z dnia na dzień staje się coraz odważniejszy - informują pracownicy ZOO. - Od tygodnia można podziwiać go na wybiegu z rodzicami, gdzie wesoło "fika koziołki" i zaczepia tatę, który dzielnie znosi dziecięce figle - dodają. Początkowo maluch musiał być karmiony mlekiem z butelki, teraz nie potrzebuje już pomocy człowieka.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA


Młode kozy pojawiły się także w Nowym ZOO. Urodziły się pod koniec kwietnia i przebywają w ogródku dziecięcym. - Dwie samiczki i trzy samczyki są przepięknie umaszczone. Dokazują, brykają i wywołują niezmiennie uśmiech naszych najmłodszych zwiedzających.

Młode kozy na nagraniu przygotowanym przez pracowników ZOO:

Kolejni podopieczni Nowego ZOO, których wcześniej nie można tu było oglądać to gundie mieszkające w pawilonie zwierząt nocnych. Pojawiły się w poznańskim ogrodzie zoologicznym już w ubiegłym roku, ale do tej pory przebywały na zapleczu pawilonu. Teraz są prezentowane zwiedzającym. - Mimo, że są to generalnie zwierzęta o dziennej aktywności, w hodowli wykazują nocną aktywność. Od momentu przyjazdu tych sympatycznych zwierząt, w naszym ZOO urodziły się już trzy mioty - zdradzają pracownicy ZOO.

Ciekawostką jest to, że młode gundie rodzą się z otwartymi oczami i są od razu pokryte sierścią. Ich gruczoły mlekowe są umiejscowione nie tylko na klatce piersiowej, ale też na bokach tułowia. Zwierzęta są też "wyposażone" w specjalne "szczoteczki" z włosów (znajdują się na tylnych kończynach), które służą do czyszczenia futerka. Gundie, gdy się boją, nawet na minutę potrafią wstrzymać oddech by udawać, że są martwe!

Nagranie z gundiami w roli głównej:

Przypominamy, że wstęp do Starego ZOO jest bezpłatny - zapłacić trzeba tylko za wejście do Pawilonu Zwierząt Zmiennocieplnych (3 zł). Do Nowego ZOO bilety wstępu kosztują od 8 złotych (ulgowy w dni powszednie) do 20 złotych (normalny w dni wolne i święta). Obiekty można zwiedzać 365 dni w roku.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
24.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro