Reklama
Reklama

Przedłużenie PST: torowisko gotowe, schody ruchome zamontowane

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Po miesiącu wracamy na budowę przedłużenia trasy PST do Dworca Zachodniego. Na jakim etapie obecnie są prace? Praktycznie gotowe jest już torowisko, do zamontowania zostały ostatnie elementy sieci trakcyjnej. Najwięcej prac prowadzonych jest w hali peronowej, gdzie pojawiły się już ruchome schody.

Gdy miesiąc temu odwiedzaliśmy budowę przedłużenia trasy PST do Dworca Zachodniego trwały ostatnie prace przy torowisku tramwajowym. - Torowisko jest już praktycznie gotowe. Do podwieszenia został ostatni fragment sieci trakcyjnej przy moście Uniwersyteckim - mówi Paweł Kołodziej z Infrastruktury EURO Poznań 2012.

Wciąż najwięcej energii i czasu pochłaniają prace w hali peronowej w sąsiedztwie Dworca Zachodniego. - Dodatkowo prowadzimy roboty w przejściu podziemnym. Na hali peronowej pojawiły się już schody ruchome. Prace wykończeniowe zajmują sporo czasu, musimy trzymać się pewnych reżimów. Chcemy to zrobić porządnie - zaznacza.

W ubiegłym miesiącu prezydent Poznania kontrolował inwestycje odbywające się w mieście. Wówczas oficjalnie poinformowano, że trasa ma zostać oddana do użytku 1 września. - Robimy wszystko, by dotrzymać tego terminu. Możliwe, że tramwaj uda się nawet puścić wcześniej, ale w tej chwili trudno powiedzieć czy tak się stanie - tłumaczy Kołodziej.

Do września ukończona ma być całość - wraz z nasadzoną zielenią czy remontem ulicy Zachodniej. Przypomnijmy, że wrzesień jest kolejnym deklarowanym terminem zakończenia prac.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro