Reklama

Weekendowe wycieczki po zielonym Poznaniu

Przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl zapraszają na kolejną tematyczną wycieczkę po Poznaniu. W najbliższą sobotę odbędą się dwie wycieczki pod hasłem "Zielony Poznań".

Inicjatywa PoPoznaniu.pl zainicjowała działalność w ubiegłym roku, a specjalnością skupionych wokół niej przewodników są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi wycieczki śladami Borejków, mrocznych historii i poznańskich tramwajów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W najbliższą sobotę odbędzie się wycieczka pod hasłem "Zielony Poznań" - Tym razem chcemy zwrócić uwagę na przyrodnicze uwarunkowania rozwoju miasta oraz rolę zieleni w mieście. Podczas spaceru uczestnicy poznają historię poznańskich parków okalających centrum miasta oraz procesów, które doprowadziły do ukształtowania się charakterystycznego układu terenów zieleni w Poznaniu, a także dowiedzą się jak kształtuje się zieleń miejską i jak w środowisku miejskim radzą sobie poszczególne gatunki roślin - zachęcają przewodnicy.

Ze względu na duże zainteresowanie poprzednimi wycieczkami tym razem zaplanowano dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 11:00, a druga o 14:30. Osoby zainteresowane udziałem w wycieczce powinny pojawić się o wybranej godzinie przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich. Szacowany czas wycieczki to dwie i pół godziny. Tradycyjnie udział w wycieczce jest bezpłatny, ale po wycieczce można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro