Reklama
Reklama

Piaśnicka/Rynek: zidentyfikują wandali, którzy zdewastowali przystanek?

Graffiti na ścianie przystanku | fot. TOR
Graffiti na ścianie przystanku | fot. TOR

Już w poniedziałek pisaliśmy o zdewastowanym przystanku Piaśnicka/Rynek w tunelu nowej trasy tramwajowej na Franowo. Podczas długiego weekendu pojawiły się tutaj tagi na ścianach, ukradziono gaśnice i rozbitą jedną z szyb w dachu. ZTM szybę już wymienił i zapewnia, że sprawdza zapisy monitoringu by ustalić tożsamość wandali.

O wyglądzie przystanku Piaśnicka/Rynek poinformował nas nasz czytelnik TOR. Pisaliśmy o tym w poniedziałek (tutaj). Na ścianach przystanku pojawiło się graffiti, z peronów zniknęły gaśnice, a jedna z szyb w dachu została uszkodzona i popękała.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Już w poniedziałek dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego zapewnił nas, że zajmie się sprawą. Dziś znamy konkrety. - Graffiti na ścianach zostanie usunięte przez firmę odpowiedzialną za utrzymanie czystości na przystankach komunikacji miejskiej - wyjaśnia Rafał Kupś, zastępca dyrektora ZTM. Jeszcze w tym tygodniu ma się zakończyć montaż profili antypoślizgowych na schodach. - Do tego terminu z przystanku znikną tabliczki ostrzegawcze ("Uwaga ślisko") - dodaje.

Rozbitą szybę w panelu dachowym już usunięto. - Nowa zostanie wprawiona tak szybko jak będzie to możliwe - zapewnia Kupś. A to nie koniec. - W miejscu skradzionych gaśnic pojawią się nowe.

Kupś zaznacza, że ZTM wraz z odpowiednimi służbami analizuje zapis z systemu monitoringu, który działa na trasie na Franowo. - Zakładamy, że dzięki nagraniom uda się ustalić tożsamość sprawców dewastacji - by koszty napraw nie obciążyły budżetu samorządowego - kończy. Monitoringiem na trasie zajmuje się MPK. - Zabezpieczamy materiał filmowy z monitoringu celem ustalenia sprawców tego zajścia - tłumaczył w poniedziałek Adam Pelant z MPK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro