Reklama
Reklama

Tor Poznań opanowali rolkarze

fot. Mariusz Potrawiak
fot. Mariusz Potrawiak

Ponad 100 osób bawiło się pierwszego maja na Wrotkarskiej Majówce na Torze Poznań organizowanej przez Stowarzyszenie Sportów Wrotkarskich Malta oraz Zico Racing. Wszyscy chętni mogli pograć w hokeja na rolkach, a także wziąć udział w warsztatach z profesjonalistami.

Miłośnicy rolek i wrotek mogli sprawdzić swoje umiejętności na Torze Poznań 1 maja. - To jest jakaś forma zabawy, ale proszę mi uwierzyć, że są puchary świata, mistrzostwa świata, Europy. To pełnoprawny sport - mówi Jakub Ciesielski, jeden z organizatorów.

Ci, którzy lubią szybką jazdę mogli się podszkolić pod okiem najbardziej utytułowanej zawodniczki wrotkarstwa szybkiego w Polsce - Oli Goss. Zajęcia sprawdzały zwinność oraz sprawność rolkarzy. - Jazda na takim torze to ogromna frajda - mówi Aleksandra Goss. - Asfalt jest gładki, fajny, szybki. Jest troszkę z górki. Super trasa dla wrotkarzy szybkich - dodaje.

- Bardzo fajna zabawa, polecam szczególnie osobom, które mają brzuszek, a unikają biegania - mówi Piotr, uczestnik majówki. - Nie obciąża to stawów, a jest to alternatywa dla biegania i wysiłek podobny.

Na Torze Poznań można też było zobaczyć osoby na nietypowych rolkach - terenowych. Komplet wraz z kijkami kosztuje około 1000 złotych. - Lubię jeździć nad Rusałką, na szutrowych ścieżkach. Wtedy te pompowane koła się sprawdzają - mówi Maciej Arczykowski, rolkarz. - Rolki mają też hamulec, przez co są bezpieczniejsze - dodaje.

W programie majówki na Torze Poznań znalazło się wiele atrakcji - warsztaty z profesjonalistami, gra w hokeja na rolkach, wyścigi na rolkach z przeszkodami oraz slalom na rolkach. O imprezie informowaliśmy m.in. tutaj.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro