Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama

Antoni Macierewicz odebrał medal

j
sobota, 27.04.2013 r.
godz. 22.09
j | sobota, 27.04.2013 r., godz. 22.09
Antoni Macierewicz odebrał medal

Kilkaset osób wzięło udział w uroczystości wręczenia medalu Przemysła II posłowi Antoniemu Macierewiczowi. Wyróżnienie przyznał już po raz drugi Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Po kontrowersjach związanych z miejscem przyznania, (o czym pisaliśmy tutaj) medalu uroczystość ostatecznie odbyła się w halach MTP. Antoni Macierewicz przyjechał do Poznania by odebrać medal Przemysła II przyznawany przez Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego. Wyróżnienie przyznano już po raz drugi, wcześniej odebrał je prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej nie chciał dziś komentować zamieszania wokół wyboru miejsca uroczystości. Po tym jak Polska Akademia Nauk i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza odmówiły zorganizowania spotkania u siebie, wręczenie medalu miało się odbyć pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego. W tym wypadku nie zgodził się Urząd Miasta.

Na spotkanie z Antonim Macierewiczem przyszło kilkaset osób. Uroczystości uświetnił występ aktorów Haliny Łabonarskiej i Jerzego Zelnika.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama