Reklama
Reklama

5000 osób na "Marszu dla Życia"

fot. KSM Archidiecezji Poznańskiej
fot. KSM Archidiecezji Poznańskiej

Około 5000 osób przeszło w niedzielę z Placu Wolności na Ostrów Tumski w "Marszu dla życia Jeden z nas", po którym odbyła się Msza Święta.

W ramach europejskiej kampanii na rzecz życia dzieci nienarodzonych już w sobotę w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego odbyło się czuwanie w intencji dzieci nienarodzonych oraz ich matek. Organizatorzy szczególnie zapraszali kobiet w ciąży, które otrzymały specjalne błogosławieństwo.

Natomiast w niedzielę na Placu Wolności odbyły się koncerty Arki Noego i Pinokio Brothers. Podczas koncertów można było złożyć podpisy pod inicjatywa obywatelską "Jeden z nas". Na Placu odbył się również finał akcji "Pieluszka dla Maluszka", która ma na celu wsparcie samotnych matek oraz rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

- Przez 38 dni od rozpoczęcia zbiórki w Dzień Kobiet, zebraliśmy ponad 25 tysięcy pieluch w ponad 50 miejscach w diecezji. Dary zostaną przekazane zostaną do domu samotnej matki w Kiekrzu, domów dziecka oraz potrzebujących rodzin wielodzietnych na terenie archidiecezji poznańskiej - opowiada zastępca prezesa KSM Archidiecezji Poznańskiej, Marzena Kasprzak.

O godz. 17:00 zgromadzeni wyruszyli w radosnym pochodzie, na czele którego stanęła młodzież na koniach ze Stowarzyszenia Lajkonik oraz kapela dudziarska ze Starego Gołębina, w kierunku Ostrowa Tumskiego. Młodzież i dorośli nieśli w rękach flagi i transparenty z napisami np. "Chłopak i dziewczyna = normalna rodzina", "Życie lubię to", "Życie to cud", "Mamo, Tato, dziękuję za życie".

- Spotkaliśmy się tu, aby pokazać, że życie jest piękne, kolorowe, że jest darem. Nie jesteśmy tutaj przeciwko komuś, jesteśmy za życiem - mówiła prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej, Natalia Kaczmarek. Uczestnicy marszu przed katedrą pojawili się po godzinie, a następnie odbyła się Msza Święta.

Marsz dla Życia odbył się z związku z Dniem Świętości Życia. Na czele komitetu organizacyjnego Marszu dla Życia stało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej, które współpracowało z Fundacją Głos dla Życia, Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Poznańskiej oraz Diecezjalnym Instytutem Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro