Reklama
Reklama

Legia Warszawa podebrała Lechowi młodego Bereszyńskiego

fot. Michał Nadolski

Lech Poznań zesłał Bartosza Bereszyńskiego do zespołu Młodej Ekstraklasy, gdyż piłkarz związał się w piątek trzyletnim kontraktem z Legią Warszawa.

- Bartosz Bereszyński odrzucił ofertę podpisania nowego, 3-letniego kontraktu z klubem. Obecna umowa zawodnika wygasa 30 czerwca 2013 roku. Mając to na uwadze, sztab szkoleniowy podjął decyzję o powrocie zawodnika do zespołu Młodej Ekstraklasy. Tym samym Bereszyński dziś opuści zgrupowanie pierwszego zespołu we Wronkach - informuje oficjalnie na swojej stronie internetowej Lech Poznań.

Natomiast z Warszawy dotarła do Poznania informacja, że utalentowany napastnik Lecha Poznań podpisał trzyletni kontrakt z Legią Warszawa. Umowa będzie obowiązywała od 1 lipca 2013 roku.

- Cieszę się, że Bartosz chce rozwijać karierę w naszym klubie. Już wcześniej planowaliśmy go pozyskać, a w końcu udało się sfinalizować ten transfer. Zależało mi na pozyskaniu tego zawodnika, bo jest perspektywiczny, ma spore umiejętności oraz odpowiednią mentalność. Wierzę, że obie strony skorzystają na tym ruchu -
powiedział na klubowej stronie trener lidera ekstraklasy, Jan Urban.

Przypomnijmy, że Bartosz Bereszyński ma 21 lat i jest wychowankiem Lecha Poznań. W 2009 roku zdobył z Lechem mistrzostwo Polski juniorów, a rok później zaliczył dwa występy w zespole, który zdobył mistrzostwo Polski. Sezon 2011/2012 spędził na wypożyczeniu, a po powrocie wystąpił w 11 meczach i zdobył jednego gola. Ponadto jest zawodnikiem młodzieżowej reprezentacji Polski.

Czy piłkarz poznańskiego Lecha może przechodzić do warszawskiej Legii?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
8.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro