Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Ponad 4200 km pokonali użytkownicy gry miejskiej SpotHunter

red
czwartek, 11.10.2012 r.
godz. 14.25

Ponad 200 wygranych nagród i kilkaset osób, które łącznie w grze przebyły już ponad 4200 km, uciekając przed innymi graczami to podsumowanie pierwszych 10 dni mobilnej gry miejskiej SpotHunter w Poznaniu.

SpotHunter to pierwsza gra mobilna typu real-time w Polsce i jedna z pierwszych na świecie, która łączy walkę o nagrody w świecie wirtualnym z aktywnością w przestrzeni miejskiej, która trwa do 21 października w Poznaniu. Jej uczestnicy walczą o nagrody, poruszając się ze smartfonem lub tabletem po ulicach miasta. Zabawa polega na przeniesieniu wirtualnych nagród do tzw. punktu zrzutu lub utrzymanie nagród w grze do końca ich aktywności. Najważniejsze jest przechytrzenie innych uczestników, którzy mogą przejąć elektroniczny łup za pomocą swojego smartfona już z odległości 50 metrów.

W tym tygodniu do wygrania są jeszcze dwa tablety, w kolejnym - kolejne dwa i specjalna nagroda niespodzianka. Na jutro organizatorzy zaplanowali zmianę konwencji - tablet zamiast utrzymać w grze przez określony czas, będzie trzeba przenieść do nowej Strefy zrzutu. Dzisiejszego zwycięzcę poznamy o godz. 21.00 - podgląd: www.inea.pl/spothunter. Więcej informacji o grze na facebook.com/INEA.

Jak zacząć grać?
Uczestnictwo w grze jest bezpłatne i bez żadnych ograniczeń. Każdy może dołączyć do zabawy w dowolnym momencie przez cały okres trwania akcji, czyli do 21 października. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w zabawie jest posiadanie smartfona lub tabletu, wyposażonych w system operacyjny iOS lub Android  w wersji 2.2 lub nowszej i dostęp do Internetu.

Użytkownik, aby stać się graczem powinien ściągnąć darmową aplikację INEA SpotHunter z internetowych sklepów AppStore lub Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.georun.spothunter
http://itunes.apple.com/pl/app/inea-spothunter/id563506487?ls=1&mt=8

Posiadacze aplikacji mogą aktywować się w grze dzięki jednemu z licznych hotspotów INEA rozlokowanych na terenie kilku dzielnic Poznania. Każdy z uczestników zabawy ma dostęp do sieci hotspotów INEA bezpłatnie na 15 minut, natomiast klienci INEA mogą korzystać z jej zasobów bez ograniczeń.

Uczestnik widzi na ekranie urządzenia mobilnego mapkę z obszarem gry, miejscami ukrycia nagród oraz bieżącą lokalizację innych uczestników gry. Jego zadaniem jest pobranie nagród ze wskazanych miejsc i dotarcie z nimi do strefy zrzutu lub, jak w przypadku nagród głównych - tabletów, utrzymanie ich do końca aktywności nagrody w grze. Jest to nie lada wyczyn ponieważ każdy z graczy, który znajdzie się w odległości mniejszej niż 50 metrów od posiadanej przez użytkownika nagrody może dokonać jej zdalnego przejęcia. Nagród nie można wynieść poza obszar zaznaczony na mapie gry. Gracz, który zakończy rozgrywkę, znajdując się w posiadaniu wirtualnej nagrody głównej, staje się jego realnym właścicielem. Uwaga: Aby przejąć nagrodę trzeba być przynajmniej 1 minutę w grze.

Organizatorem gry jest spółka INEA.

Reklama