Reklama

Maraton na Grunwaldzie - komunikacyjne wyzwanie

W niedzielę mieszkańcy Grunwaldu po raz pierwszy w historii będą oglądać pod oknami maratończyków. Będą zmiany w organizacji ruchu.

Ul. Grunwaldzka przy Targach zamknięta będzie w niedzielę już od godziny 6. rano. Maratończycy wyruszą nią o godz. 9 w kierunku Stadionu Miejskiego. Będą biec nitką prowadzącą normalnie w kierunku centrum. Ruch w kierunku Junikowa odbywać się będzie normalnie. W poprzek Grunwaldzkiej można będzie przejechać śluzami m.in na: Matejki, rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Grochowskiej i Bułgarskiej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Maratończycy skręcą w lewo w ul. Jugosłowiańską. Będą biec nitką prowadzącą zwykle z ul. Promienistej w kierunku ul. Grunwaldzkiej, potem wbiegną, blokując już w obu kierunkach ul. Ściegiennego. Przy Cmentarzu Górczyńskim skręcą w lewo w ul. Arciszewskiego. Samochody będą mogły jechać od strony ul. Bułgarskiej przez ul. Jugosłowiańską przy os. Kopernika do ulicy Promienistej.

Na ul. Arciszewskiego zablokowana przez biegaczy będzie nitka prowadząca do tej pory w kierunku ul. Hetmańskiej. Potem na Hetmańskiej nitka wiodąca na Wildę i Rataje aż do Dolnej Wildy. Hetmańska na trasie z Wildy i Rataj w kierunku Grunwaldu będzie przejezdna.

Po przebiegnięciu ostatniego biegacza trasa będzie sukcesywnie otwierana. Można więc liczyć, że do godz. 10 ul. Grunwaldzka przejezdna już będzie w obu kierunkach między rondem Jana Nowaka Jeziorańskiego a ul. Matejki, do godz. 11 (poza okolicami MTP) praktycznie w całości.

Trasy zmienią także jadące przez Grunwald autobusy.

Linie 45 i 91 - zamiast Jugosłowianską pojadą ul. Promienistą do ul. Grochowskiej i potem ul. Grochowską do Grunwaldzkiej, Grunwaldzką do Bułgarskiej. Autobus 45 będzie kursował dalej wzdłuż ul. Bukowskiej do ul. Kraszewskiego. Linia 45 zatoczy następnie koło ulicami: Kraszewskiego, Zwierzyniecką, Zeylanda do Bukowskiej. Podobną pętlę przejadą też autobusy linii 48 i 59.

Autobus 63 z Górczyna zamiast ulicami: Ściegiennego, Taczanowskiego i Jugosłowiańską będzie kursował ulicami: Arciszewskiego, Grochowską i Grunwaldzką do Bułgarskiej.

W kierunku przeciwnym pojedzie ul. Jugosłowiańską przy os. Kopernika do ul. Promienistej, dalej Promienistą do os. Kopernika, dokona nawrotu na pętli i via Promienista zmierzać będzie do ul. Palacza, ul. Palacza do ul. Arciszewskiego ( czynnej nitki) i potem przez śluzę na ul. Ściegiennego do ul. Ściegiennego i na Górczyn

Linia 79 zamiast przez ul. Ściegiennego pojedzie równolegle: ul.Palacza do ul. Krauthofera i dalej prosto do ul. Dmowskiego, omijając także
ulicę Hetmańską.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro