Reklama

W poniedziałek tramwaje pojadą inaczej

Po wakacyjnej przerwie na tory wrócą "trójka" i "osiemnastka", "piątka" pojedzie trasą PST a trzy linie tramwajowe dojadą na Franowo.

Kto w poniedziałek wybiera się tramwajem do pracy lub szkoły powinien dokładnie sprawdzić jego trasę i rozkład jazdy. Będzie sporo zmian.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Przede wszystkim po remontach i przebudowach tramwaje wracają na stary, "piątkowski" odcinek "Pestki". Do os. Sobieskiego dojadą linie: 12, 14, 15 i 16 oraz, tu niespodzianka, "piątka". Tramwaje linii 5 będą od 3 września kursować na trasie z os. Sobieskiego do pętli przy Stomilu. Pasażerów przestanie oczywiście wozić autobus T14.

Tramwaje pojadą też ul. Głogowską od Mostu Dworcowego do zajezdni przy ul. Głogowskiej. Można będzie korzystać z linii 11, 14 i 18, przy czym "osiemnastka" pojedzie dalej Hetmańską w kierunku Wildy i Rataj, a "jedenastka" i "czternastka" będą kończyć jazdę w zajezdni przy ul. Głogowskiej. Nastąpi więc zasadnicza zmiana, ponieważ do ostatnich, niedzielnych kursów, "parkować" tu będą linie 8 i 15.

Od poniedziałku trasę skróci autobus T5. Będzie jeździł z ul. Klaudyny Potockiej przez skrzyżowanie Głogowskiej z Hetmańską na Górczn.

Po wakacyjnej przerwie na tory wróci "trójka", która z pętli WILCZAK przy ul. Przełajowej pojedzie na Zawady. Na pętli na Zawadach towarzyszyć jej będzie jeszcze tramwaj linii 7. Natomiast "jedynka" zamiast na Zawady dojeżdżać będzie do nowej pętli na Franowie.

Nową tramwajową trasą oprócz "jedynki" od poniedziałku kursować będą także linie: 16 i 18. "Osiemnastka" będzie co prawda zaczynać trasę na Starołęce - jednak, jeśli ktoś chciałby tym tramwajem dojechać bezpośrednio na Franowo, będzie musiał skasować sporo biletów. Zanim dotrze do celu zwiedzi spory kawałek Poznania. Stąd jadąc z ul. Fortecznej na Franowo lepiej przesiąć się na Rondzie Starołęckim na "jedynkę", która przez Hetmańską, Żegrze, Chartowo i Piaśnicką dowiezie pasażerów dużo szybciej.

"Piętnastka" dojeźdżać będzie znów do ul. Węgorka. W dalszym ciągu sporego tramwajowego ruchu można spodziewać się na Jeżycach, wzdłuż ul. Dąbrowskiego. Tramwaje omijają oczywiście remontowaną przez cały czas Kaponierę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro