Warta zaczyna marsz w górę tabeli I ligi

Warta Poznań wygrała na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 2:0 i do wicelidera I ligi traci tylko trzy punkty. Bramki w zespole Czesława Owczarka zdobyli: Bartłomiej Pawłowski i Wojciech Trochim.

Spotkanie od pierwszych minut rozgrywane było pod dyktando podopiecznych Czesława Owczarka, którzy nie pozwoli Stomilowi stworzyć sytuacji, po której byłoby można pomyśleć o strzeleniu bramki. Warciarze ponownie byli mało skuteczni pod bramką rywali, a najlepszą okazję na zdobycie gola w pierwszej połowie miał Łukasz Grzeszczyk. Piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku bramki Tomasza Ptaka.

Po zmianie stron na boisku pojawił się Bartłomiej Pawłowski, który w swojej pierwszej akcji wyprowadził Zielonych na prowadzenie. Pawłowski w polu karnym minął Pawła Baranowskiego i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Stomilu. Chwilę później podczas zamieszania w polu karnym, do piłki dopadł Wojciech Trochim i Warta prowadziła 2:0.

Do końca spotkania podopieczni Czesława Owczarka skutecznie grali w obronie i próbowali zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale Bartłomiej Pawłowski marnował dobre okazje. Zwycięstwo zapewniło Zielonym awans na 7. miejsce w ligowej tabeli, a do wicelidera I ligi Warta traci tylko trzy punkty.

Stomil Olsztyn - Warta Poznań 0:2 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Pawłowski (48. minuta), Wojciech Trochim (53. minuta)
Żółte kartki:Mindaugas Kalonas, Daniel Michałowski, Janusz Bucholc - Rafał Kosznik, Maciej Mysiak.
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)
Widzów: 2000

Stomil: Tomasz Ptak - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Łukasz Jegliński, Paweł Głowacki - Łukasz Suchocki, Michał Glanowski (63. Dominik Kun), Robert Tunkiewicz, Mindaugas Kalonas, Michał Świderski (58. Daniel Michałowski) - Szymon Kaźmierowski (77. Paweł Łukasik).

Warta: Łukasz Radliński - Grzegorz Bartczak, Maciej Mysiak, Daniel Ciach, Rafał Kosznik - Tomasz Magdziarz, Artur Marciniak, Łukasz Grzeszczyk (73. Adrian Bartkowiak), Wojciech Trochim, Michał Jakóbowski (56. Marcin Trojanowski) - Krzysztof Bartoszak (46. Bartłomiej Pawłowski).