Reklama
Reklama

40-lecie Maltanki w najbliższą sobotę

fot. KWP w Poznaniu

Kolej Parkowa Maltanka jeździ wzdłuż jeziora Maltańskiego od 21 lipca 1972. W tym roku przypada więc czterdziesta rocznica uruchomienia kolejki. Z tej okazji MPK Poznań przygotowało uroczystość, która odbędzie się w najbliższą sobotę przy stacji początkowej Maltanki.

Historia Maltanki sięga właściwie 1956 roku, kiedy to powstała Harcerska Kolejka Dziecięca, kursująca pomiędzy Ogrodem Jordanowskim a Łęgami Dębińskimi. Kolejkę zlikwidowano w trakcie budowy trasy Hetmańskiej, ale z samej kolejki nie zrezygnowano, została ona przeniesiona nad poznańską Maltę i uroczyście otwarta 21 lipca 1972 roku.

W tym roku przypada czterdziesta rocznica uruchomienia kolejki, a z tej okazji powstało między innymi nowe logo Kolejki Parkowej Maltanka. Pisaliśmy o nim w kwietniu tego roku. Natomiast w najbliższą sobotę odbędą się uroczystości jubileuszowe. Impreza rozpocznie się 21 lipca o godzinie 14:00 na stacji początkowej Maltanki. Od godziny 14:00 do 16:00 zaplanowano konkursy i zabawy dla najmłodszych, o 15:00 odbędzie się koncert orkiestry MPK z niespodzianką. Zaplanowano także wieczorne kursy Maltanką, które odbywać się będą od 20:00 do 22:00, a o 22:15 odbędzie się widowisko "Ogień, para i dźwięk".

MPK Poznań zaprasza wszystkich poznaniaków do udziału w imprezie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
14.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro