Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Maltanka: nowe logo i przystanek

BS
piątek, 6.04.2012 r.
godz. 13.37

Już wkrótce na tory powróci Kolejka Parkowa Maltanka. Kolejka rozpocznie nowy sezon z nowym logotypem, a także nowym przystankiem przy Termach Maltańskich.

Historia kolejki parkowej sięga 1956 roku, ale dopiero w 1972 roku przeniesiono ją na Maltę, gdzie kursuje do dziś. W tym roku przypada czterdziesta rocznica, uruchomienia Maltanki w tym miejscu, a w związku z tym MPK Poznań i Wydawnictwo Miejskie Posnania zorganizowały konkurs na logotyp kolejki - Wzbudził on bardzo duże zainteresowanie. Dostaliśmy ponad 70 projektów, pełnych twórczej inwencji – informuje Jan Firlik, dyrektor przewozów tramwajowych miejskiego przewoźnika oraz przewodniczący komisji konkursowej. 

Zwycięzcą konkursu został pan Michał Łoboz z Oświęcimia - Inspiracją do stworzenia logotypu była oczywiście lokomotywa Maltanki. Kolory nawiązują do samej lokomotywy, jak i do logotypu MPK, proste kształty mogą kojarzyć się z grafiką starych, 8-bitowych komputerów – opowiada autor.

W chwili obecnej odbywają się testy kolejki i przygotowania do nowego sezonu. Przypominamy także, że trwają prace przy budowie nowego przystanku kolejki, który zlokalizowany będzie przy Termach Maltańskich – Prace trwają, nie mamy żadnych opóźnień. Wszystko wskazuje, że uda się je zakończyć przed 21 kwietnia i razem z rozpoczęciem nowego sezonu, uruchomimy nowy przystanek – informuje Iwona Cieślik, kierownik biura promocji poznańskiego MPK. 

Reklama