Reklama

Poznaniacy wierzyli w awans Polski

- Nic się nie stało! Polacy nic się nie stało - krzyczeli poznaniacy w różnych częściach miasta po porażce Polski w meczu z Czechami podczas Euro 2012. Tym spotkaniem w sobotę emocjonował się cały Poznań.

Najwięcej kibiców mecz Polska - Czechy oglądało w Oficjalnej Strefie Kibica UEFA EURO 2012 na Placu Wolności, która pobiła kolejny rekord i gościła w sumie 24400 osób. Tysiące osób oglądało również spotkanie na Polanie Harcerza nad poznańską Maltą. Według nieoficjalnych informacji znajdowało się tam ok. 7 tys. osób.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Możliwość zobaczenia meczu mieli również pracownicy sieci hurtowni SELGROS, którzy przygotowali własną strefę kibica w centrali spółki. Natomiast w ogródkach piwnych i pubach na Starym Rynku już kilka godzin przed meczem nie było już wolnych miejsc. Wielu mieszkańców Poznania oglądało mecz na tzw. "domówkach".

Niestety chwilę po godz. 22.30 okazało się, że Czechy pokonały Polskę 1:0. W Strefie Kibica wielu sympatyków futbolu płakało i zamiast radosnych okrzyków na ulicach miasta było słychać tylko "Nic się nie stało! Polacy nic się nie stało".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro