Reklama
Reklama

Strefa Kibica: 3,5-procentowe piwo za 8 złotych

Już od piątku na placu Wolności zacznie działać oficjalna Strefa Kibica. Nie będzie do niej można wnieść swojego prowiantu, również alkoholu. Za 3,5-procentowe piwo w strefie zapłacimy 8 złotych.

Kibicowanie piłkarzom bez piwa w ręku? Dla niektórych kibiców to niemożliwe. W oficjalnej Strefie Kibica, która od piątku zacznie działać w Poznaniu, piwo będzie można wypić - ale tylko jednej marki i z obniżoną zawartością alkoholu. - Zgodnie z przepisami o bezpieczeństwie imprez masowych, a taką jest właśnie Strefa Kibica, istnieje możliwość sprzedaży alkoholu do zawartości 3,5% - mówi Katarzyna Parysek odpowiedzialna za Strefę Kibica.

Wniesienie własnego alkoholu do strefy nie będzie możliwe. - Trzeba będzie go wyrzucić do kubła na śmieci przed wejściem - dodaje. Osoby pod wpływem alkoholu nie wejdą na plac Wolności. - Takie osoby zachowują się w dosyć specyficzny sposób i są łatwe do rozpoznania. Dla pracowników ochrony wprawionych w takie kontrole na pewno nie będzie problemem wskazanie osoby znajdującej się już pod wpływem alkoholu. Chodzi o to, by swoim zachowaniem nie budzić wątpliwości ochrony co do bezpieczeństwa.

Ile zapłacimy za piwo w strefie? 8 złotych kosztować będzie pół litra złotego napoju. Marką dostępną w strefie będzie wyłącznie Carlsberg (3,5%). Żadnego innego alkoholu w strefie nie wypijemy.

Więcej o tym, co wolno, a czego nie wolno w Strefie Kibica przeczytasz tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
25.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro