Reklama

Instrukcja obsługi Strefy Kibica

Strefa Kibica jest już prawie gotowa, a my przybliżamy kilka zasad, o których powinni pamiętać wszyscy, którzy chcieliby się w niej bawić.

Poznańska Strefa Kibica zlokalizowana jest na Placu Wolności i alei Marcinkowskiego. Wejść do niej można od strony EMPIKu, ulicy Podgórnej oraz 23 lutego. Najważniejsza część Strefy Kibica zlokalizowana będzie na placu Wolności, znajdzie się tutaj scena z ogromnym telebimem oraz trybuny ustawione wzdłuż placu. Na alei Marcinkowskiego znajdą się mniejsze ekrany i strefa dla dzieci.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Wstęp do Strefy Kibica jest darmowy, ale zapłacić będzie trzeba za miejsca na jednej z trybun. Bilet na trybuny kosztował będzie 30 złotych. Osoby korzystające ze Strefy Kibica muszą dostosować się do panującego w niej regulaminu.

Zabrania on między innymi, wnoszenia na teren strefy jedzenia i napojów. Dla głodnych i spragnionych kibiców przygotowano punkty gastronomiczne - Będzie się tam znajdowało siedem punktów gastronomicznych. W tym jeden w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - mówi Joanna Janowicz - Strzyżewska, rzeczniczka spółki Euro Poznań 2012. Jak już informowaliśmy płatności w strefie będą realizowane bezgotówkowo za pomocą kart zbliżeniowych.

Planując wejście do Strefy Kibica trzeba zwrócić uwagę na posiadane przedmioty. Nie można oczywiście wnosić przedmiotów niebezpiecznych takich jak noże czy broń palna, ale problemy może też spowodować parasol - Nie będzie można wnieść parasola z ostrym zakończeniem i takich przedmiotów, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu kibiców - wyjaśnia Janowicz - Strzyżewska. Na liście zakazanych przedmiotów są też środki pirotechniczne, a także popularne w czasie poprzednich mistrzostw wuwuzele.

Regulamin zwraca uwagę na odzież kibiców. Zabronione jest wchodzenie w odzieży reklamującej produkty firm konkurencyjnych wobec oficjalnych partnerów UEFA EURO 2012, a także promującej hasła antysemickie czy rasistowskie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro