Reklama

Obraniak honorowym obywatelem Pobiedzisk

Reprezentant Polski na Euro 2012 Ludovic Obraniak otrzymał tytuł "Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Pobiedziska".

- W uznaniu wybitnych zasług dla rozsławienia imienia miasta Pobiedziska, nadaje się tytuł "Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Pobiedziska" dla Pana Ludovica Obraniaka, piłkarza - zawodnika reprezentacji Polski w piłce nożnej - czytamy w specjalnej uchwale Rady Miejskiej Gminy Pobiedziska.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Dziadek reprezentacyjnego pomocnika, Zygmunt Obraniak urodził się i mieszkał w Pobiedziskach do czasu wyjazdu z powodów ekonomicznych do Francji. - Chciałem zostać graczem reprezentacji narodowej Polski, nie tylko aby grać, lecz przede wszystkim, aby oddać hołd pamięci mojego dziadka zmarłego w 1986 roku. Przed wielu laty przywiózł on z Polski do Francji koszulkę, którą przechowujemy jako najświętszą relikwię. Marzyłem aby taką samą założyć w przyszłości i moje marzenie się spełniło - mówił w jednym z wywiadów we francuskich mediach Ludovic Obraniak.

Przypomnijmy, że Obraniak urodził się już we Francji. Dotychczas występował w klubach FC Metz, OSC Lille i Girondins Bordeaux, a w reprezentacji Polski wystąpił w ponad 20 spotkaniach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro