Reklama

Przedłużenie PST: pojawia się torowisko

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

W ubiegłym tygodniu Maciej Bulski z Infrastruktury EURO Poznań 2012 zapowiadał, że już niedługo na budowie będzie gołym okiem widać postęp prac. To prawda - nowego torowiska przybywa z każdym dniem.

Do końca roku wykonawca przedłużenia trasy PST ma czas na ukończenie prac. W zeszłym tygodniu Maciej Bulski odpowiedzialny za tę inwestycję zapowiadał, że w najbliższym czasie będzie widać postęp prac przy układaniu torowiska na odcinku pomiędzy dotychczasową PST, a Kaponierą.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Nie mylił się. W miejscu łączenia obecnej PeSTki z nową trasą tramwajową już pojawił się spory fragment nowego torowiska. Kolejny poprowadzono w dalszej części placu budowy - w kierunku Kaponiery.

Odcinek nowej trasy, mniej więcej na wysokości Kaponiery, jest uzależniony od prac prowadzonych na samym węźle Kaponiera. - Musimy czekać z naszymi robotami do momentu, gdy ukończone zostaną konkretne prace w ramach drugiego etapu przebudowy ronda (ten rozpocznie się po EURO) - tłumaczył nam w zeszłym tygodniu Maciej Bulski. Prace Kaponierze prowadzi konsorcjum firm z Hydrobudową Polską na czele.

Zobacz najnowsze zdjęcia z przedłużenia PST do Dworca Zachodniego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro