Reklama
Reklama

Przedłużenie PST: wyłączą fragment Głogowskiej

Trwają prace przy przedłużeniu trasy PST do Dworca Zachodniego. W czerwcu rozpocznie się budowa pętli przy dworcu, a w drugiej połowie lipca wykonawca będzie łączył nową trasę z istniejącą, na ulicy Głogowskiej - dowiedział się Puls Dnia. Będą utrudnienia w ruchu.

Do końca roku wykonawca przedłużenia trasy PST ma czas na ukończenie prac. - W najbliższym czasie będzie widać postęp prac przy układaniu torowiska na odcinku pomiędzy dotychczasową PST, a Kaponierą - tłumaczy Maciej Bulski z Infrastruktury EURO Poznań 2012. - Kolejny fragment, mniej więcej na wysokości Kaponiery, jest uzależniony od prac prowadzonych właśnie na samym węźle Kaponiera. Musimy czekać z naszymi robotami do momentu, gdy ukończone zostaną konkretne prace w ramach drugiego etapu przebudowy ronda (ten rozpocznie się po EURO) - dodaje. - Termin ukończenia tego fragmentu inwestycji nie zależy więc tylko od nas.

Kolejny odcinek - za Kaponierą do Dworca Zachodniego, powinien być ukończony bez przeszkód. - Cały czas pracujemy w tym rejonie. Do połowy czerwca ma potrwać umacnianie fundamentów Dworca Zachodniego palami. Około 100 pali o długości 6 metrów musi trafić pod ściany budynku. Ich mocowanie musi się odbywać precyzyjnie, nie można bowiem naruszyć konstrukcji obiektu, ani generować drgań.

Dopiero, gdy pale zostaną umieszczone w ziemi, a następnie zostaną zalane betonem będzie można przystąpić do prac w tunelu pomiędzy dworcami. - W połowie lipca ruszymy do prac związanych z rozbiórką obecnego tunelu. Nie możemy tego zrobić teraz, bo nie mielibyśmy dostępu ciężkim sprzętem do budynku dworca - tłumaczy Bulski.

W okolicach Dworca Zachodniego pojawiły się już elementy stalowej konstrukcji (103 metry długości i 8 metrów szerokości), w której znajdować się będą m.in. przystanki, sanitariaty i informacja ZTM. - Fundamenty w dużej mierze są gotowe.

Na drugą połowę lipca zaplanowano prace związane z łączeniem nowej trasy tramwajowej z dotychczasową, w ciągu ulicy Głogowskiej. - Planujemy, że roboty rozpoczną się 22 lipca. Wówczas objazdy tramwajowe byłyby prowadzone przez rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego. Ruch kołowy byłby utrzymany, ale ograniczony do jednego pasa ruchu. Czy uda nam się ruszyć w tym terminie? Wszystko zależy od tego, czy przebudowywana obecnie ulica Roosevelta zostanie otwarta na czas.

Równocześnie z pracami wykonywanymi pod pieczą Infrastruktury EURO Poznań 2012 na Głogowskiej będą pracować także ekipy Aquanetu. Utrudnienia miałyby potrwać do końca obowiązywania letniego rozkładu jazdy ZTM (początek września).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro