Reklama
Reklama

Szyld Poznania Głównego: będą ukośne kreski?

Park Sołacki | fot. Andrzej Deja - archiwum
Park Sołacki | fot. Andrzej Deja - archiwum

W poniedziałek pisaliśmy, że nie cichną głosy sprzeciwu wobec poziomych kresek użytych w nazwie Poznań Główny na szyldzie nowego dworca. - Wprowadzenie korekty jest obecnie rozważane - tłumaczy TriGranit.

W poniedziałek wróciliśmy do tematu poziomych, zamiast tradycyjnych ukośnych, kresek, które zastosowano nad literami "n" i "o" w nazwie Poznań Główny na szyldzie nowego dworca PKP. Poziome kreski stanowią element komunikacji wizualnej i zastosowano je nie tylko na szyldzie, ale również wewnątrz obiektu.

Jak udało nam się ustalić, jest szansa, że jeszcze przed oficjalnym otwarciem nowego dworca kreski poziome zostaną zastąpione kreskami ukośnymi. - Do dnia otwarcia dworca niewykluczone, że na szyldzie pojawią się litery mniej artystyczne i mniej kreatywne - tłumaczy Przemysław Terlecki reprezentujący TriGranit. - Inwestor nie będzie się przy tym upierał, taka koncepcja wprowadzenia korekty jest obecnie rozważana - dodaje.

Możliwe więc, że nowy system wizualny dworca PKP zostanie w najbliższym czasie zmodyfikowany i tym samym nie będzie wzbudzał więcej kontrowersji.

Więcej o napisie przeczytasz tutaj.

Czy szyld Poznań Główny należy wymienić?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro