Reklama
Reklama

Region: próbowali ukraść bankomat używając liny

W nocy z 1 na 2 maja w Jarocinie doszło do nietypowej próby kradzieży. Niezidentyfikowani sprawcy próbowali ukraść... bankomat. Prawdopodobnie przymocowali go stalową liną do samochodu, a następnie oderwali od podłoża.

Do zdarzenia doszło około godziny 2.15 w nocy. Jeden z mieszkańców Jarocina zauważył, że przy bankomacie zlokalizowanym przy Alei Powstańców Wielkopolskich kręcą się podejrzani mężczyźni.

Gdy na miejscu pojawili się policjanci, ich oczom ukazał się niecodzienny widok - na drodze leżał porzucony bankomat. Był przewiązany stalową liną. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcy przywiązali bankomat liną do samochodu i wyrwali go z podłoża - tłumaczy Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji. - Chcieli ukraść całą maszynę.

Trwa śledztwo w tej sprawie. Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalają ich tożsamość. Wciąż trwają czynności związane ze sprawdzaniem pieniędzy znajdujących się w bankomacie. Jest jednak mało prawdopodobne, że mężczyznom udało się włamać do maszyny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro