Reklama

Nowe ZOO: otwierają motylarnię

fot. AZS AWF Poznań
fot. AZS AWF Poznań

Motylarnia przez wielu poznaniaków uznawana jest za największą atrakcję Nowego ZOO. To miejsce nietypowe w skali kraju - w otoczeniu egzotycznej roślinności można z bliska obserwować żywe motyle.

Poznańska motylarnia powstała w 2000 roku i jest pierwszym takim miejscem w Polsce. - W hali o powierzchni około 200 metrów kwadratowych będzie można oglądać żywe motyle tropikalne, wśród egzotycznej roślinności, która w znacznej części jest darem mieszkańców Poznania - informuje Magdalena Janowska, asystentka dyrektora ZOO.

Poczwarki motyli trafiają do Poznania z farmy hodowlanej w Anglii. - Wylęgają się w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, a dopiero później trafiają do hali wolnego lotu - tłumaczy Janowska. Są karmione roztworem miodu i pyłku, a także sokiem dojrzałych owoców na poidełkach imitujących kwiaty.

Jakie motyle można tu zobaczyć na żywo? Są to lśniąco niebieskie Morpho z Ameryki Południowej, duże białe motyle z czarnym użyłkowaniem Idea leuconoe, jaskrawo ubarwione Heliconius o niepowtarzalnych wzorach, Caligo memnon z pawimi oczkami na skrzydłach i wiele innych gatunków motyli z tropikalnych rejonów świata.

Motylarnia zostanie otwarta już w piątek, 27 kwietnia. - Prawdziwego oblężenia spodziewamy się jednak w sobotę i niedzielę. Nowe ZOO bierze udział w akcji "Poznań za pół ceny", dzięki czemu spadły ceny biletów. Pięć złotych zapłacimy za bilet ulgowy, a dziesięć złotych za bilet normalny.

Motylarnia będzie dostępna dla zwiedzających przynajmniej do końca sierpnia w godzinach 9.00-18.00. Jeśli chcemy zwiększyć swoją szansę na to, że motyl na nas usiądzie podczas zwiedzania, powinniśmy założyć kolorowe ubrania. Poza podziwianiem motyli można tu nabyć m.in. ciekawe pamiątki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro