Reklama
Reklama

Węzeł Antoninek: kolejne zmiany

Wizualizacje: materiały inwestora fot. Elżbieta Skowron

Przebudowa węzła drogowego w Antoninku postępuje w szybkim tempie, kolejne zmiany organizacji ruchu zapowiedziano na 19 kwietnia.

Zmiany zaczną obowiązywać 19 kwietnia o godzinie 7:00, a potrwają do 27 kwietnia. Zamknięty dla ruchu zostanie ulica Światopełka, w kierunku Antoninka oraz zjazd łącznicą do Antoninka za wiaduktem nad ulicą Światopełka. - Dojazd do Antoninka, od strony Swarzędza i ulicy Bałtyckiej odbywał się będzie ulicą Warszawską w kierunku do Poznania, następnie po tymczasowym przejeździe przy stacji benzynowej i dalej, południową jezdnią ulicy Warszawskiej do zjazdu w kierunku Antoninka. Na ulicy Światopełka w kierunku Poznania obowiązywać będzie jeden kierunek jazdy - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Kolejne zmiany obowiązywały będą przez cały dzień, w piątek 20 kwietnia. Od godziny 6:00 do 21:00 zamknięte dla ruchu będzie ulica Bałtycka w kierunku Swarzędza oraz od ulicy Leśnej, łącznica zjazdowa z ulicy Bałtyckiej do Poznania. Objazd w kierunku Poznania i Swarzędza zorganizowany będzie w następujący sposób:

- na skrzyżowaniu z ulicą Leśną obowiązywać będzie przejazd lewą jezdnią ulicy Bałtyckiej, która funkcjonować będzie jako dwukierunkowa

- przed wiaduktem w ciągu ulicy Bałtyckiej funkcjonować będzie tymczasowy przejazd, którym kierowcy dojadą do istniejącej łącznicy w kierunku Swarzędza

- kierowcy poruszający się w stronę centrum Poznania pojadą łącznicą prowadzącą w kierunku Swarzędza, a następnie po tymczasowym przejeździe zlokalizowanym na wysokości fabryki VW włączą się do ruchu na północnej jezdni ulicy Warszawskiej.

Zarząd Dróg Miejskich prosi kierowców o szczególną uwagę i zwracanie uwagi na oznakowanie dróg.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro